Ana SayfaAndroidGoogle Glass'a Ciddi Rakip!

Google Glass’a Ciddi Rakip!

Her gelen yeni haber ile 2014 yılının teknoloji yılı olacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Geliştirildiği günden beri büyük ilgi gören Google Glass’a, ABD’li teknoloji firması olan Atheer Labs rakip olarak geliyor. Ather One ismi verilen gözlüğün Google Glass’tan üstün özellikleri olduğu iddia ediliyor.

Atheer One

Arttırılmış gerçeklik özelliği bulunan gözlük ile 2014’te adından sıkça söz ettirecek olan Atheer Labs için Google Glass’a ciddi anlamda rakip olabileceği söyleniyor.

- Reklam -

Atheer Labs, giyilebilir ürünler için 3D ortam oluşturmayı amaçlıyor. Atheer One isimli ürünü 2014 yılının son çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlayan firma üç boyutlu her türlü içeriği kullanıcıya ulaştırmayı amaçlıyor.

Android tabanlı geliştirilen gözlükte 1 milyonu aşkın uygulama kullanılıyor. Video, oyun, görüntülü sohbet ve birçok dijital içeriği kullandırmayı amaçlayan firma, dijital içeriklere elimizle müdahale edebileceğimizi de belirtti.

Birden fazla kişi tarafından eş zamanlı olarak kullanılmaya imkan sağlayan ürün pc, akıllı telefon ve konsol özelliklerinin hepsini bir arada barındırıyor.

Artırılmış  gerçekliği fiziksel dünyaya uyarlamayı başaran Atheer Labs’ın ürünü için hazırladığı video ise oldukça etkili. Ürünü kullanan çocukların yemek masasını 3D Amiral Battı platformuna çevirdiği video etkileyici bir şekilde hazırlanmış.

Değiştirilebilir lenslere sahip gözlüğün görüş açısı ise 65 derece. Gözlükte iki adet 8 megapiksellik kameranın yanı sıra derinlik sensörüde mevcut. Atheer One isimli gözlüğün ön sipariş fiyatını 350 dolar olarak belirleyen Atheer Labs, geliştirici kiti için ise 850 dolar gibi bir fiyat belirledi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting