Ana SayfaGenelGoogle engel yiyebilir tüm kullanıcılar tedirgin

Google engel yiyebilir tüm kullanıcılar tedirgin

Rekabet kurulu tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte, Google engel yiyebilir. Herkes bu konuda fazlasıyla tedirgin bekleyiş içinde.

Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle tarafından yapılan açıklamalar, “Google engel yiyebilir” endişeleri bir miktar daha artırdı. Google’a idari para cezası uygulanması gerektiğini söyleyen Birol Küle, bunun için çevrimiçi bir toplantı düzenledi. Sözlü savunma toplantısı yapıldı ve bu toplantı aslında pek olumlu geçmedi.

Google platformuna Rekabet Kurulu tarafından bu cezanın verilmesinin en önemli nedeni, şirketin eşitsizlik yaratması. Bazı firmalar iyi ve kaliteli işler yapmasına rağmen ne yazık ki Google reklamları nedeniyle geri plana düşebiliyor.

Google reklamları haksız rekabete neden oluyor

Rekabet Kurumu tarafından Google platformuna verilmek istenen cezanın ana nedenini organik sonuçlar oluşturuyor. Onlara Google, kendi emeği ile ilk sıralara gelen şirketleri arka plana atabiliyor. İşte tam olarak bu durum haksız rekabete neden oluyor.

Rekabet Kurumu temsilcisi; şirketin yılda 1 kez mutlaka rapor hazırlaması gerektiğini söyledi. Aksi halde bahsedilen cezalar fazlasıyla şirkete verilecek. Buraya kadar herşey normal gözükse bile aslında durum hiç öyle değil. Google bu konuda sonuna kadar haklı olduğunu düşünüyor. Onlara göre böyle bir durum asla idari para cezasına neden olmamalı.

Google yetkilileri, Rekabet Kurulu tarafından alınan kararların ek maliyet oluşturacağını söyledi. Konuyla alakalı karar 19 Kasım’da alınacak. Sizce Google, gerçekten de haksız rekabete neden oluyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting