Ana sayfa Android Google App Defense Alliance yapılanmasını duyurdu

Google App Defense Alliance yapılanmasını duyurdu

Google, App Defense Alliance adını verdiği bir yapılanmayla Android uygulamalarındaki zararlı yazılımları tespit edecek.

Şirketin editörleri milyonlarca uygulama arasından zararlı yazılımları tespit etmekte yetersiz kalıyor.

Dijital güvenlik şirketleri zararlı yazılımları ayıklayacak

App Defense Alliance adı verilen işbirliği ile  profesyonel güvenlik şirketleri Android marketi sürekli tarayacak. Böylece uygulamaların arasına saklanmış kötü niyetli yazılımlar daha hızlı tespit edilecek.

İşbirliğine dahil olan dijital güvenlik şirketleri arasında ESET, Lookout ve Zimperium yer alıyor.

Bu şirketler, kullanıcıların bilgisayarlarında tespit ettikleri zararlı uygulamalar konusunda Google’a sürekli veri ve istihbarat akışı sağlayacak. Böylece güncelleme adı altında kullanıcıları sömürmeye kalkışacak geliştiriciler sürekli gözetim altında olacak.

Geçtiğimiz aylarda Google, Android marketin en “güvenilir” diye bilinen bazı geliştiricilerini, uygulamalarında zararlı işlemler yürüttükleri için Android marketten çıkarmıştı.

Halo Reach PC sistem gereksinimleri belli oldu

İnternet devi ayrıca, Android marketi taramak için kullandığı Play Protect detection system’ı işbirliği yapan güvenlik şirketlerine de açacak.

Google App

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler