Ana SayfaGenelGoogle, Android Auto telefon uygulamasını kapatıyor

Google, Android Auto telefon uygulamasını kapatıyor

Android Auto, bir arabanın kontrol panelinden telefonunuza erişmenin bir yolu. Özellik sayesinde  telefonunuzu kullanmanıza gerek kalmadan Google Haritalar’a, müzik uygulamalarına ve verilere kolayca erişebiliyorsunuz. Ancak uygulama şimdi tarih oluyor. İşte detaylar.

Yıllardır, Google uyumlu bir gösterge panosu birimi olmayan doğrudan telefonda bir Android Auto deneyimi de sunuyor. Daha yakın zamanlarda şirket, “Asistanlı sürüş modu” üzerinde de çalıştığını duyurdu. Görünüşe göre Google Asistan sürüş modu hazır olduğunda, şirket Android 12 çalıştıran telefonlarda eski Android Auto deneyimini sunmayı bırakacak.

Google, Android Auto telefon uygulamasını kapatıyor

Google’dan 9to5Google ile paylaşılan bir açıklama bu planı doğrulayan veriler sundu. Şirket resmi açıklamasında Google Asistan sürüş modu, mobil sürüş deneyimindeki bir sonraki evrimimizdir.” ifadelerini kullandı. Açıklamaya, “Android Auto’yu desteklenen araçlarda kullanan kişiler için değişen bir şey olmayacak. Telefon deneyiminde Android Auto mobil uygulaması kullananlar artık onun yerine GoogleAsistan sürüş moduna geçilecek. Android 12’den itibaren GoogleAsistan sürüş modu, yerleşik mobil sürüş deneyimi olacak. Şu anda paylaşacak başka ayrıntımız yok.” sözleri de eklendi. Şirket bu değişikliği onaylamadan önce, Android 12 çalıştıran bazı Pixel cihaz sahipleri, Android Auto uygulasınd bir bildirim aldıklarını bildirdi. Bildirime göre Android Auto artık “yalnızca araba ekranlarında kullanılabiliyor” ve bunun yerine GoogleAsistan sürüş deneyimi öneriliyor. Yeni Google Asistan deneyimini ileriye dönük çok büyük bir adım olacak.

Kripto para borsasında yeni bir hırsızlık olayı daha yaşandı!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU