Google, 2017’de Android Wear 2.0’lı Yeni Akıllı Saati tanıtacak


Google dur duak bilmeden yeniliklere devam ediyor. Android Wear ürün geliştirme müdürü Jeff Chang, Android Wear 2.0 işletim sistemiyle çalışacak yeni akıllı saatlerin çok yakın zamanda duyurulacağını belirtti.

Saatler Google’ın son akıllı telefonlarındaki ‘Pixel’ markasını taşıyacağı bekleniyordu fakat bunun tam tersi , üreticilerinin markalarını taşıması kararlaştırıldı. Hangi üreticilerle çalışıldığını henüz belirtmeyen belirtmeyen Chang, geçmişte Android Wear akıllı saatleri üreten markalarla çalıştıklarını belirtiyor.

 
Tüm bunlarla birlikte büyük resime bakacak olursak piyasadaki tüm Android  cihazlarının Wear 2.0 güncellemesini almayacağını da belirtiliyorken, güncellemeyle birlikte gelecek yeniliklerden de haberler var. Android Wear için telefona bağlı olmayan tek başına kullanılabilen uygulamaların geleceğini duyuran ürün geliştirme müdürü, Android Wear 2.0 güncellemesi sayesinde cihazların Android Pay’i de destekleyeceğini belirtiyor.

 
Yeni gelecek olan güncellemeyi ele aldığımızda Pixel ve Google Home’la birlikte karşımıza çıkan sesli asistana da kavuşacak olan yeni çıkacak akıllı saatler, bu yeni özellikleriyle Apple Watch ve Samsung’un Gear karşısında bir hayli rekabete girecek gibi duruyor.

 
Chang, açıklamalarında iOS ile Android sürümleri arasında farklılıklar olacağını fakat iOS sürümünün de hem sesli asistan hem de Android Pay desteğine sahip olacağını söylüyor. Haberde verilen bir başka ayrıntı ise 2017’nin ilk çeyreğinde çıkacak yeni akıllı saatlerinin sadece iki cihazla kalmayacağı söylenirken , CES 2017 etkinliğinde partnerlerinin yeni akıllı saatler tanıtacağı da vurgulanıyor. Google‘ın Android Wear 2.0’ın beşinci ve son geliştirici önizleme sürümünü Ocak ayı içerisinde yayınlayacağını da verilen son bilgiler arasında

Android Wear 2.0 güncellemesiyle 2017 çeyreğinde tanışacak olan akıllı saatlerin listesini şöyle:

Moto 360 Gen 2
Moto 360 Sport
LG Watch Urbane 2nd Edition LTE
LG Watch Urbane
LG G Watch R
Polar M600
Casio Smart Outdoor Watch
Nixon Mission
Tag Heuer Connected
Fossil Q Wander
Fossil Q Marshal
Fossil Q Founder
Michael Kors Access Bradshaw
Michael Kors Access Dylan
Huawei Watch
Asus ZenWatch 2

 

Kavisli ekran ve çift kamera sahip Gionee M2017 geliyor


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git