Ana Sayfa Donanım GIGABYTE, AMD 'Trinity' APU Hız Rekorunu Kırdı

GIGABYTE, AMD ‘Trinity’ APU Hız Rekorunu Kırdı

 GIGABYTE TECHNOLOGY Co Ltd bugün GIGABYTE F2A85X-UP4 anakart ile AMD’nin A10 5800K APU işlemcisi üzerinde 7.86GHz en yüksek hız rekorunu kırdığını duyurdu.

GIGABYTE overclock takımı The Killers (HiCookie, S.Dougal ve John Lam), 20 Kasım tarihinde Taipei-Tayvan’da, AMD Extreme OC gösterisine katılarak AMD’nin yeni Vishera ve Trinity platformlarında overclock gösterisinde iki yeni rekora ulaştı. GIGABYTE F2A85X-UP4 anakart, AMD 5800K işlemci üzerinde inanılmaz 7.86GHz ile, stok hız olan 3.8GHz’in iki katından daha fazlasına çıktı. AMD FX8350 işlemcisi GIGABYTE 990FXA-UD3 anakart ile 8.47GHz hıza çıkmıştı.

AMD Satış Başkan Yardımcısı Michael Liao, “Bu yeni rekor, GIGABYTE Ultra Durable anakartların meraklılarına kilitsiz AMD APU’larından mutlak maksimum performans elde etmelerine nasıl yardım ettiğini açıkça göstererek ne kadar potansiyel performansın yeni Trinity platformu tarafından yapılabileceğinin altını çizmektedir.” yorumunda bulundu.

GIGAGYTE Anakart İş Birimi Başkan Yardımcısı Henry Kao, “Bu OC sonucu karşısında biz son derece heyecanlıyız çünkü F2A85X-UP4 yeni Ultra Dayanıklı 5 teknolojimizi kullanan ilk GIGABYTE anakartımızdır- yani bu OC rekoru, ürünlerimizde kullandığımız bileşenlere karşı yüksek kalibreli bir kanıttır,”. “Bu sonuçlar, platform olarak AMD overclock meraklıları için GIGABYTE’ın konumunu sağlamlaştırmaktadır.”

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting