Galaxy S8 model numaraları sızdı!


Beklenen model Samsung Galaxy S8 hakkında yeni bir sızıntı daha var. Telefonun model numaraları sızdı.

2017 yılının amiral gemilerinden biri olarak karşımıza çıkacak olan Samsung Galaxy S8 modeli hakkında her geçen gün yeni bir detay daha basına yansıyor. Bu sefer cihazın model numaraları basına yansıdı. Bazı detaylar dikkat çekici.

Galaxy S8 model numaraları ne olacak?

Öncelikle iki farklı versiyon beklendiğini belirtelim. Bu versiyonlar Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus olacak. Beklenenin aksine bu yıl “Edge” ismini görmeyeceğiz. Çünkü modellerin her ikisi de kıvrımlı ekran yapısına ve gövde tasarımına sahip olacak. Dolayısıyla cihazlar arasındaki tek fark tıpkı iPhone serilerinde olduğu gibi ekran boyutu ve pil kapasitesi olacak.

Samsung Galaxy S8 modeli SM-G9500 ve SM-G950X olarak, Samsung Galaxy S8 Plus modeli ise SM-G9550 ve SM-G955X duyurulacak. Model numaraları içerisinde geçen X harfi, cihazların satıldığı bölgeye göre değişiklik gösterecek.

Çin kaynaklı bir Twitter hesabına ait olan bu iddia henüz yalanlanmadı. İddiayı destekleyen detaylardan bir tanesi ise arada atlanan ve “4” içeren model numarası. Galaxy S7 ailesi SM-G930 ve SM-G935 olarak adlandırılmıştı. Beklentiler Galaxy S8’in SM-G940 ve SM-G945 olacağı yönündeydi.

Ancak Çin ve Kore kültürlerine göre “4” rakamı uğursuz kabul ediliyor. Bu sebeple SM-G94x isimlendirmesi yerine bir sonraki seriye geçilerek SM-G95x tercih edildi.

Galaxy S serisinin sekizinci jenerasyonunun ilk olarak MWC 2017’de görücüye çıkması, sonrasında ise Nisan ayında satışa çıkması bekleniyor. Detaylar şimdilik bu kadar.

iOS ve Android için Counter-Strike benzeri 5 oyun!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin