Galaxy S8 ana ekran tuşu olmadan gelebilir!

samsung home button

Her geçen gün Galaxy S8 hakkında yeni bir iddia gündeme geliyor. Bu sefer cihazın tasarımıyla ilgili önemli bir yenilik gündemde.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un beklenen sıradaki amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili yeni bir iddia var. Söz konusu telefon son olarak geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri ile gündeme gelmişti. Cihazda Snapdragon 835 ve Adreno 540 GPU kullanılacağı bilgisi basına sızmıştı.

Şimdi ise telefonun ana ekran tuşunun kaldırılacağına ilişkin söylentiler dikkat çekmeye başladı. Aslında bu iddia aylar öncesine dayanıyor. Samsung’un parmak izi okuma teknolojisini telefonun ekranına taşıyacağı yönünde çeşitli iddiaları yine sizlerle paylaşmıştık. Ana ekran tuşunun kaldırılması karşısındaki en büyük engel olan parmak izi okuma sensörü söylendiği gibi cam yüzeye taşınırsa, bu iddia oldukça makul görünüyor. Ana ekran tuşunun kalkmasıyla birlikte ekrana daha fazla yer açılacağı için ekran boyutunun artması bekleniyor.

Parmak izi okuma sensörünün ekrana taşınmasıyla birlikte ekranda da bir değişiklik bekleniyor. Super AMOLED ekran kullanan Samsung’un yeni amiral gemisinde RBG Super AMOLED teknolojisine geçiş yapacağı söyleniyor.

RGB Super AMOLED ekran panelinin piksel dizilimleri elmas olarak adlandırılıyor. Piksellerin dizilişinin elmas düzenine geçmesi ise aynı alanda %50 oranında daha fazla pikselin olması anlamına geliyor. Daha fazla piksel ise ekranda daha fazla keskinlik, netlik anlamına geliyor.

Samsung gibi VR teknolojisine önem veren bir firma için daha keskin ekranlar, VR yani sanal gerçeklik deneyimini artırıcı etki yapacaktır.

3D Touch teknolojisinin gizli kalmış 7 özelliği!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir