Galaxy Note 8 Geekbench’te Ortaya Çıktı


Tanıtılmasına çok az bir zaman kalan Galaxy Note 8’in Geekbench verileri ortaya çıktı. İşte amiral gemisi hakkındaki son bilgiler!

23 Ağustos için geri sayım başladı. Her detayıyla sızdırılan amiral gemisi phablet cihaz, bu kez de Geekbench üzerinde ortaya çıktı. Test telefonun performansı hakkında da ipuçları veriyor.

Exynos 8895 İşlemci

Test edilen telefonda Samsung’un işlemcisi olan Exynos 8895 bulunuyor. SM-N950F model numaralı cihaza 6 GB RAM de eşlik ediyor. Tek çekirdekten aldığı 1984 puan, Android tarafında şimdiye kadar alınan en yüksek puan (Galaxy S8’in az bir farkla önünde), fakat Apple’ın tek çekirdek başarısının altında hala eziliyor. 2 sene önce çıkan iPhone 6S ailesi testten 2300-2400 arası puan alırken geçen yıl çıkan iPhone 7 ailesi 3300’ün üzerinde puan almayı başarıyor.

Apple’ın tek çekirdekteki yüksek başarısı yadsınamaz fakat Android’in asıl gücünü gösterebildiği alan çok çekirdek testi. Bu alanda 6116 puan almayı başaran cihaz 5546 puanlı iPhone 7 Plus’ı geride bırakıyor. Note 8’in asıl rakibi iPhone 8 ve 7S Plus’ın testten kaç puan alacağı merak konusu.

88 note

Özellikleri Kadar Fiyatı da Güzel

Benchmark testinde ortaya çıkan verilerin de onayıyla Android 7.1.1’in phablet cihazda geleceği artık kesinleşti. Önümüzdeki haftalarda çıkacak olan sonraki Android sürümü de mutlaka gelecektir. Tüm bunların yanında Note 8’de 6.3 inç 18.5:9 oranlı OLED ekran, 3300 mAh pil, çift 12 MP kamera (ikinci kamera zoom yapmaya yarayacak) ve gelişmiş bir S-Pen kalemi bulunacak. Galaxy S8 gibi dar çerçeveye sahip olacak telefonun alt kısmında parmak izi okuyuculu mekanik ana ekran tuşu da yer almayacak. Amiral gemisinin 1000 dolar gibi iddialı bir fiyattan çıkış yapacağı tahmin ediliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git