Galaxy S9’un Exynos 9810 performansı şaşırttı


Bilindiği üzere Samsung önümüzdeki günlerde tanıtacağı amiral gemisi modelleri Galaxy S9 ve S9+’da iki farklı yonga seti kullanacak. Açıkçası bu şaşırtıcı bir durum değil. Keza geçtiğimiz senelerde de Samsung üst segment modellerinde hem kendi ürettiği Exynos serisini, hem de Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon serisini kullanmıştı. Peki Samsung’un bu seneki üst segment yonga seti Exynos 9810, S9’da nasıl bir performansa sahip?

Exynos 9810 benchmark testinde göründü

Samsung senelerdir aynı satış stratejisini uyguluyor. Kendi üretimi olan Exynos yonga setini kullanan modelleri Avrupa’da satışa sunarken, Snapdragon yonga setini taşıyan S serisi modelleri ise Güney Kore, Çin ve Amerika’da pazarlayacak.

Bu sene de Güney Koreli teknoloji devinin aynı stratejiyi uygulayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Aslında bu durum, Türkiye’de satılacak olan S9 ve S9+’ın da aynı şekilde Exynos 9810 yonga seti ile geleceği anlamını taşıyor.

Peki Exynos 9810 nasıl bir perfromansa sahip? Geçtiğimiz gün Exynos 9810’lu bir S9 Geekbench testinde ortaya çıktı. Test sonuçlarına göre yeni nesi Exynos çipi tek çekirdek testinden 3648 puan alırken, çoklu çekirdek testinden ise 8894 puan aldı. Geçtiğimiz sene satışa sunulan Exynos 8895’li Note 8 aynı testten tek çekirdekte 6590, çoklu çekirdekte ise 6784 puan almıştı. Fakat bu uygulamanın kısa süre önce güncellendiğini de hatırlatmak gerekiyor. Tüm puanlama sistemi değişmiş durumda. Dolayısıyla eski puanlar üzerinden yeni puanları kıyaslamak pek de doğru sonuçlar vermeyecektir.

Xperia XZ2 Pro ortaya çıktı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin