Galaxy A42 5G duyuruldu! İşte özellikleri

samsung galaxy a42 5g

Samsung geçtiğimiz gün 5G teknolojisine sahip en ucuz akıllı telefon Galaxy A42 modelini duyurdu. İşte özellikleri.

Şu anda 5G tarafında önemli bir rekabetin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere 2020 yılında pek çok ülkenin 5G teknolojisini kullanmaya başlaması planlanıyordu. Fakat işler hiç de umulduğu gibi gitmedi.

Çin’de ortaya çıkan covid-19’un kısa sürede tüm dünyaya  yayılması 5G tarafındaki ilerlemeleri de yavaşlattı. Bunun haricinde pek çok ülkenin 5G alt yapısını şekillendiren Huawei’nin ABD hükümetini karşısına alması da süreci sabote etti.

İşte en ucuz 5G’li telefon Galaxy A42 5G

Tüm bu olumsuz tabloya rağmen yeni 5G destekli modeller duyurulmaya ve tanıtılmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise Galaxy A42 oldu. A42’nin bazı özellikleri ise kısmen netleşti.

Samsung’un yeni modeli 6.6 inçlik Super AMOLED ekranla gelecek. 5G desteğine sahip olacak modelin yonga seti ve RAM miktarı ise şimdilik belli değil. Parmak izi okuyucusunun ekranın altına yerleştirildiği telefon genel itibariyle beklentileri karşılıyor.

Samsung telefonun fotoğraflarını paylaşmasına rağmen, özelliklerinin tam listesini ve fiyatını açıklamadı.

Edinilen bilgilere göre Güney Koreli üretici şimdiye kadar geliştirilmiş en uygun fiyatlı 5G modelini satışa sunacak. Bu anlamda Samsung’un Xiaomi’ye rakip olacağını söyleyebiliriz.

Hali hazırda en ucuz 5G destekli modelin fiyatı 220 dolar civarlarında. Bu da 5G destekli Galaxy A42’nin 200 ile 220 dolar arasında olacağını gösteriyor.

Samsung ve Sony modelleri 3 yıl boyunca güncelleme alacak