Intel 11. nesil Tiger Lake işlemciler duyuruldu

Intel 11. nesil Tiger Lake

İşlemci sektörüne yeni bir soluk kazandıracak olan Intel 11. nesil Tiger Lake işlemciler duyuruldu. İşte özellikleri.

Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için Intel Iris Xe grafiklere sahip Intel 11. nesil Tiger Lake işlemcilerini duyurdu. Intel’in yeni SuperFin işlem teknolojisini kullanır, 4.8GHz’e kadar önemli ölçüde daha yüksek frekanslarda çalışırken lider performans ve yanıt süresiyle güç verimliliğini optimize optimize ediyor.

Intel 11. nesil Tiger Lake işlemci özellikleri

Intel Gaussian ve Neural Accelerator 2.0 (Intel GNA) aracılığıyla arka plan gürültüsünü bastırmak için CPU yük aktarımına sahip gelişmiş ses dahil olmak üzere daha sürükleyici ve kişisel yapay zeka ile geliştirilmiş deneyim sunuyor.

Yapay zeka ile hızlandırılmış arka plan bulanıklığı ve video süper çözünürlüğü, video kod çözme ve entegre Intel Wi-Fi 6 desteği.

2,7 kata kadar daha hızlı gerçek dünya fotoğraf düzenleme ve rakip ürünlere göre 2 kata kadar daha hızlı gerçek dünya video düzenleme, 8K HDR ekranlar ve dört adede kadar eşzamanlı 4K HDR ekran desteği.

Rakip ürünlere kıyasla% 20’den fazla daha hızlı ofis üretkenliği.

Çevre birimleri evrenine bağlanmak için dört adede kadar bağlantı noktası için entegre Thunderbolt 4 yetenekleri ve hızlı şarj, harici monitörler ve genişletilmiş depolamaya tek kablo erişimi.

En performanslı ekran kartı serisi: NVIDIA RTX 30: İşte fiyatlar ve detaylar

CPU’ya bağlı PCIe Gen 4 arabirimine ve dört adede kadar şeride sahip ilk mobil istemci işlemci.

Donanım destekli Dolby Vision desteği.

Oyunlarda iki kat daha fazla performans.

Sistem düzeyinde güç, önceki nesle kıyasla yaklaşık yüzde 20 oranında iyileştirildi. Bu da, pil ile bir saatten fazla ek video akışı anlamına geliyor.

Kısıtlı bant genişliği ortamlarında bile 4K için güç açısından verimli destek sağlayan yüksek performanslı AV1 CODEC desteği.

Görsel algılama ve uyarlanabilir karartmayı sağlayan görüntü işleme çözümü desteği.

Intel 11. nesil Tiger Lake