Ana sayfa Facebook Fransa Libra için Avrupa çapında yasak getirecek

Fransa Libra için Avrupa çapında yasak getirecek

Avrupa Birliği’nin en güçlü ülkesi Fransa Libra yasağını sadece Fransa ile sınırlamayacak gibi görünüyor.

Yemezler Zuckerberg

Facebook Libra henüz kullanıma giremedi ama tepkileri çoktan büyük boyutlara ulaştı. Dünyada neredeyse hiçbir ülke, Libra’yı kullanmak istemiyor.

Üstelik ABD dahil hiçbir ülke vatandaşlarının Libra kullanmasını istemezken, Fransa şimdiden Libra’ya yasak getireceğini resmen duyurdu.

Ancak Fransa şimdi bununla da sınırlı kalmıyor. Libra’nın Avrupa Birliği içinde kullanılmasına da karşı çıkacaklarını ve engelleyeceklerini açıkladılar.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, basına yaptığı açıklamada, Libra’nın ülkelerin egemenliğini tehdit edeceğini vurguladı.

Facebook ise Libra’nın geniş ölçüde yasal onay almadan kullanıma girmeyeceğinin altını çiziyor. Ancak bu “uyumlu ve işbirliği içindeki masum sosyal medya servisi” görüntüsü Avrupalıları ikna edemiyor. Hatta ABD senatosu bile Libra’nın ABD ekonomisine ağır zarar verip ülkenin siyasi ve ekonomik kontrolünü Facebook’a vereceğini düşünüyor. Dolayısıyla, Zuckerberg’in bu sefer tatlı ve sempatik çocuk rolüyle kaleleri zaptetme stratejisi işe yaramayabilir.

ABD Apple, Google, Facebook ve Amazon’un maillerini okuyacak

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler