Ana SayfaGenelFortnite güncellemesi ile iOS ve macOS'te oynanamaz hale geldi!

Fortnite güncellemesi ile iOS ve macOS’te oynanamaz hale geldi!

Epic yayınladığı Fortnite güncellemesi ile iOS ve macOS’te oyununu oynanamaz hale getirdi. Peki, bu konuda suçlu olan taraf kim?

Epic ile Apple arasındaki ipler koptu. Fortnite güncellemesi olan 2. Bölüm: 4. Sezon (v14) ile artık oyun iOS ve macOS platformlarında oynanamaz hale geldi. Epic ile Apple arasında uygulama içi satın almadan kaynaklanan gerginlik sonrası Fortnite, App Store‘dan kaldırılmıştı. Fortnite güncelleme aldığı anda oyun iPhone, iPad ve Mac‘te oynanamaz hale gelecekti. Beklenen gün geldi çattı ve oyun bugün resmen güncellendi.

Apple karşıtı Fortnite turnuvası başlıyor! Epic gemileri yaktı geliyor!

Fortnite, iPhone, iPhone ve Mac’inizde yüklü olsa bile güncellemeyi yükleyemediğiniz için oyunu oynayamıyorsunuz. Mahkeme salonlarına taşınan Apple ile Epic gerginliği uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Peki, bu olayda haklı olan taraf kim?

Apple, uygulama mağazası App Store‘da satılan uygulama ve uygulama içi satın alımlardan yüzde 30 kar payı almak istiyor. Epic de Fortnite’ın uygulama içi satın alımlarını kullanıcıların dilerlerse App Store’dan dilerlerse de 2 dolar daha az ödeyerek kendi platformları üzerinden satın almasını istiyor.

Ancak Epic bu isteğini App Store kurallarını planlı bir şekilde çiğneyerek dile getirmiş ve sonrasında hem App Store hem de Play Store‘dan atılmıştı. Bu noktada her iki firma da haklı görünüyor. Ancak buradaki en büyük olay, Epic’in kabul ettiği mağaza kurallarını ihlal edip kendini mağdur olarak göstermesi. Bu pek de hoş bir şey değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU