Ana SayfaGenelFlickr para ödeyin diye yalvarmaya mı başladı?

Flickr para ödeyin diye yalvarmaya mı başladı?

Nisan ayında fotoğraf paylaşım platformu Flickr’ı Verizon’dan satın alan SmugMug şirketi umduğunu bulamayınca kulanıcılara ilginç mektup gönderdi. Flickr para kazanamadığı için kullanıcılardan para “dilenmeye” başlamış olabilir mi?

Flickr’ı satın alan SmugMug, servisi kullanmak için yılda 50 dolar ödeyen ücretli abonelere gönderdiği mektupta, yeni ücretli abone olmak isteyenleri servise yönlendirmelerini istedi.

Flickr para kazanamazsa kapanacak

SmugMug, gönderdiği mektupta, Flickr’ın dev fotoğraf arşivini saklamak ve büyük trafiğini finanse etmek için çok büyük bir maliyet ödediklerini vurguluyor. Gelirlerin bu maliyeti karşılamadığını hatırlatan SmugMug, gelirlerini büyütmek için şimdi ücretli kullanıcı aradığını açıkça dile getiriyor.

Öte yandan bu mektup Flickr kullanıcılarını da endişelendirdi zira şirketin CEO’su bu zararın uzun süre devam ettirlemeyeceğini de vurguladı. Diğer bir deyişle Flickr gelirlerini artıracak bir yol bulamazsa servi kapatılacak veya müşterisi çıkarsa, satılacak.

2004 yılında kurulan Flickr, masrafların altından kalkamayınca Yahoo tarafındna satın alınmıştı. Yahoo tüm dijtial alt yapısına rağmen Flickr’ı kara geçirmeyi başaramamıştı. Ardından Yahoo ile brilikte el değiştiren ve Verizon’a geçen servis Nisan ayında da SmugMug’a satılmıştı.

Apple güvenlik açığı bulana ne kadar ödeme yapıyor?

Ancak yeni gelişmeler Flickr’ın geleceğinin hiç parlak olmadığını gösteriyor. Flickr’ın kapanması halinde, arşivlerinde bulunan milyonlarca fotoğrafın da kaybolacağının altı çiziliyor. İlk defa Avrupa’da kurulan servis aradan geçen 15 yılda on milyonlarca kullanıcıya ulaşarak çok büyük bri fotoğraf paylaşım servisine dönüştü. Ancak gelecekte onu sadece anılarımızda hatırlayacağız gibi görünüyor.

flickr para

 

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting