Ana SayfaGenelFinal Fantasy oyunları PlayStation'a geliyor

Final Fantasy oyunları PlayStation’a geliyor

Final Fantasy sevenlere müjde! Ünlü serinin bazı oyunları Playstation Now’a geliyor. Hem PlayStation Now hem de Xbox Game Pass, önümüzdeki aylarda çoğu PS Now için olmak üzere RPG serisinden birkaç oyun ekliyor. İşte detaylar.

FinalFantasy XIII piyasaya çıkalı çok olmadı. Oyun şimdi Playstation’a geliyor. Bununla birlikte, 7 Eylül’den itibaren PS Now’da efsanevi FinalFantasy VII’yi de oynayabileceksiniz. Üstelik oyunun yeniden yapımı değil de orijinal versiyonu oyuncuların beğenisine sunulacak. Final Fantasy VIII Remastered, 5 Ekim’de Sony’nin hizmetine girerken, IX 2 Kasım’da piyasaya çıkıyor. X ve X-2’nin remaster’ları 7 Aralık’ta ortaya çıkarken, Final Fantasy XII: The Zodiac Age 4 Ocak’a kadar beklemek zorunda kalacak.

Final Fantasy oyunları PlayStation'a geliyor

Bu genişletme tek başına oyun severleri memnun etmeyecektir. Ama yine de önemli bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Eski FinalFantasy oyunlarını modern bir sistemde yeniden yaşama deneyimi bile güzel olabilir. Final Fantasy XIII, 2009 yılında Square Enix tarafından geliştirilmişti. Oyun, FinalFantasy serisinin 13. oyunu olup Aralık 2009 tarihinde Japonya’da ve Mart 2010 tarihinde de dünyanın geri kalanında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Oyun, “Paradigma” sistemi ile dizinin önceki oyunlarından bazı özellikler de içeriyor. Fantastik serinin dünya çapında hayranları mevcut. Seri eskisi kadar popüler olmasa da yine de hatırlanıyor. Neticede oyun 2000’li yılların en popüler serileri arasında yer alıyordu desek yanlış olmaz.

Honor büyük çıkış yakaladı! Apple ve Xiaomi’yi geçti!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU