Ana Sayfa Dedikodular Facebook'a Kesin Ret!

Facebook’a Kesin Ret!

Popüler sosyal medya servisi Facebook, daha da güçlenip ve popülerleşmek için büyük bir adım atsa da, satın almak istediği firmadan çelme yedi.

Facebook, geçtiğimiz günlerde fotoğraf iletişim servisi Snapchat’a, hisselerini satın almak için tam 2 milyar dolar yani 6 milyar TL’ye teklif verdi. Snapchat’ın nasıl bir firma olduğuna değinelim: Amerika’nın en büyük üniversitelerinden ve Sarmaşık Birliği (Ivy League) üyesi olan Stanford’un öğrencileri tarafından kuruldu. Snapchat, şu anda Android işletim sisteminde yaygın olarak kullanılanılan bir uygulama.

 

Ne var ki; Snapchat’ın 23 yaşındaki İcra Kurulu Başkanı Evan Spiegel, Facebook’un firmalarını 3 milyar dolara satın alma teklifini gerçi çevirdi. Evan Spiegel, geçtğimiz aylarda 4 milyar dolarlık Google teklifini de geri çevirdi.Spiegel’e göre, fotoğraf paylaşılabilen, sohbet edilebilen ve diğer kullanıcılarla iletişim kurabilen uygulama, bahsedilen değerlerden çok daha fazlasına layık, değerini katlayacak.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting