Ana SayfaFacebookFacebook videolara reklam ekleme özelliği geliyor kazançlar artacak

Facebook videolara reklam ekleme özelliği geliyor kazançlar artacak

ABD başta olmak üzere Dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunulan Facebook videolara reklam ekleme özelliği, artık Türkiye’de. İşte merak edilen tüm detaylar.

Facebook videolara reklam ekleme özelliği bir süredir tartışılıyordu. Bu özellik Türkiye’de kullanıma açıldı ve Facebook İçerik Stüdyosu işe öncülük yapacak gibi görünüyor. Facebook üzerinden reklam çalışması yürütmek isteyen herkes, bu stüdyoyu kullanarak çalışabilir.

Facebook uzun bir süredir aktif gelir yaratma konusunda çalışmalar yürütüyordu. Facebook Yayın İçi Reklamlar, bu konuda işin etik yönünü oluşturacak. Kendi videolarına reklam eklemek isteyenler bu yeni özelliği kurallar çerçevesinde yürütebilecek.

Facebook reklamları yapımcıların daha çok kazanmasını istiyor

Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır tarafından yapılan açıklamalar, böyle bir sistemin neden başlatıldığını açıkça ortaya koyuyor. Buna göre; habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin sınırsız fırsatlardan yararlanması hiç de zor değil.

- Reklam -

Facebook videolara reklam ekleme

Bunun için öncelikle bir Facebook hesabınızın olması gerekiyor. Reklam alabilme şartlarını sağlıyorsanız hemen bunu aktif olarak kullanabilirsiniz. Facebook videoları, daha önce hiç reklam amacıyla kullanılmadı. Bunu sağlamak için genellikle YouTube tercih ediliyor. Ancak ilk defa Facebook da bu kervana katıldı.

Şirketin böyle bir uygulamaya ilk defa geçmesi aynı zamanda belirsizlikleri de doğuruyor. Reklamlar ile alakalı ücretlendirmeler ve diğer detaylar büyük ölçüde belirsiz. Ayrıca videonun hangi bölümlerine reklam konulabileceği de kimse tarafından net bilinmiyor. Sizce Facebook konuyla alakalı ne tür kararlar alacak? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting