Facebook hesap çalma 2021 (denendi)

Facebook gizli

Facebook üzerinde hesap çalma (2021) işlemi mümkün mü? Tabi ki mümkün peki ama nasıl?

Facebook’un artık eski popülerliği kalmadı. Çok değil 5 – 6 yıl öncesine kadar sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isim Facebook’tu. Fakat şu aralar Facebook’un Twitter’ın bile gerisine düştüğünü söyleyebiliriz. Eğer Zuckerberg zamanında Instagram ve WhatsApp’ı satın almış olmasaydı Facebook şimdiye silinip gidebilirdi. Fakat Instagram ve WhatsApp’ın Facebook’u destekleyen bir yapıda kurulması, bu platformun da yaşamını uzattı.

Şimdilerde herkesin bir Facebook hesabına sahip olmasının birkaç farklı nedeni var. Bunlardan en önemlisi Instagram hesabına girişte büyük çoğunluğun Facebook hesabını kullanıyor olması.

Ayrıca pek çok mobil oyuna kolay giriş için Facebook hesabı kullanılabilir. Bu da insanların Facebook’u bir şekilde kullanmaya devam etmelerine zemin hazırlamış.

Her ne kadar Facebook’ta girip zaman geçirmeseler de Facebook’u bir şekilde kullanmaya devam ediyorlar.

Peki gelelim asıl sorumuza. Yıl olmuş 2021 ve hala Facebook şifre kırma sorununa bir çözüm bulunmadı mı?

Facebook gizlilik politikasi 1

Facebook hesap çalma 2021 (denendi)

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. İnternette bu konuda pek çok makale mevcut. Fakat bu makalelerin ne kadarının doğru ya da yanlış olduğu tartışmaya açık bir konu.

Bilindiği üzere Facebook uzun bir süredir çift adımlı doğrulama üzerine çalışmalar yürütüyordu. Yani başka bir cihazdan oturum açıldığında tanımlı telefonunuza onay kodu geliyor. Bu kodu girmeden de hesaba erişim sağlanamıyor.

Kısacası eğer şifresini kırmak istediğiniz bir hesapta 2 adımlı doğrulama açıksa işiniz hiç kolay değil.

Fakat iki adımlı doğrulama açık değilse o zaman yapabileceğiniz bazı hamleler mevcut. Fakat bunlar da yasal değil. Klasik olarak şifre deneme programları kullanılabilir. Lakin bu programların sonuç vermesi de bilgisayar hızınıza göre değişecektir. Yani 1 gün de sürebilir 1 ayda. Üstelik bu süreçte PC’nizin hiç kapanmamış olması gerekiyor.

Şifre ne kadar karmaşık ve uzunsa, çözülmesi de o kadar fazla zaman alacaktır. Bu sebeplerden ötürü Facebook şifre kırma işleminin bazı şartlarda hala mümkün olduğu söylenebilir. Bazı şartlarda ise yani 2 adımlı doğrulama açık olduğu durumlarda pek şansınız yok diyebiliriz.

Exxen abone sayısını açıkladı yok artık!