Ana SayfaGenelFacebook Haberci Oluyor

Facebook Haberci Oluyor

Haber sitelerinin içeriklerini sosyal medya üzerinden sunmaya hazırlanan sosyal medya devi Facebook, yayıncılara daha fazla kâr modeliyle ikna edecek.

”Instant Articles” adı verilen girişim kapsamında, haber sitelerinin içeriklerini sosyal üzerinden sunmayı amaçlayan Facebook, mobil cihazlarda haber açılma süresini ortalama sekiz saniyeden bir saniyenin altına düşürmeyi amaçlıyor.

Sosyal medya devi yayıncıları ikna etmek için para silahını kullanacak. BuzzFeed, New York Times ve National Geographic gibi yayıncıların sıcak baktığı belirtilen yeni uygulamaya medya kuruluşlarını ikna turlarına başlayan Facebook, Wall Street Journal’da yer alan habere göre okuyucuların haber sayfalarında daha fazla vakit geçireceğini savunuyor.

Pew araştırma şirketinin geçen yıl yaptığı bir araştırmaya göre ABD’de büyük haber siteleri trafiklerinin yüzde 60’ını Facebook’tan alıyor.

fb

Kamuoyunun yüzde 48’i güncel gelişmeleri ve politikayı sosyal ağdan takip ettiklerini belirtirken geri kalanı televizyondan bilgi almakta.

Teklife çekimser kalan yayıncılar; kullanıcı tecrübesi üzerindeki kontrolü ve kullanıcılarına ait verileri kaybetmek istemediklerini belirtti.

Google, kısa süre önce Avrupalı basın kuruluşlarına üç yıl boyunca 163 milyon dolar yardım yapma teklifi sunmuştu. Facebook’a benzer bir adım atan Google, eğitimler ve teknik destekle kullanıcı tecrübesine destek vermeyi istediğini ifade etmişti.

Tubidy Nedir, Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting