Ana SayfaHaberFacebook, aşı karşıtı protesto gruplarını kaldırdı

Facebook, aşı karşıtı protesto gruplarını kaldırdı

Bu hafta Facebook ana şirketi Meta, Reuters ve NBC News’e bir rapor verdi. Bu rapora göre şirket yakın zamanda Vietnam, Bangladeş, Romanya ve diğer ülkelerdeki dolandırıcılar tarafından işletilen birkaç grubu ve sayfayı kaldırdığını söyledi. İşte detaylar.

Facebook, kapattığı grupların birçoğunun global anlamda dikkat çekmek için isimlerini düzenli olarak güncellediklerini bildirdi. Spotify’ın son dönemlerde Covid-19 aşı karşıtı bir podcasti yayınamasıyla çektiği onca tepkinin ardından Facebook’un böylesi bir hataya izin vermesi imkansızdı diyebiliriz. Dolayısıyla Meta’nın sahip olduğu platform bu sayfaları ve grupları fark ettiği gibi platformundan kaldırmaya başladı.

Facebook, aşı karşıtı protesto gruplarını kaldırdı

Aynı sayfaların çoğu, Trump yanlısı ve aşı karşıtı ürünler satan web sitelerine bağlantılar içeriyordu. Aynı zamanda, bu gruplarda yer alan hesapların çoğu gerçek kişilere bağlıydı. Bir Meta sözcüsü verdiği demeçte, “Hükümetin görevlerine karşı çıkmak Meta’nın politikalarına aykırı değil” dedi. “Ancak, dünyanın farklı ülkelerindeki spam göndericiler tarafından yürütülenleri yasaklayan politikalarımızı tekrar tekrar ihlal ettikleri için birden fazla grubu ve sayfayı kaldırdık” açıklamalarını yaptı.

Şirket durumu izleyeceğini söyledi. Meta’nın bir sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “Dolandırıcıların, devam eden protestolar da dahil olmak üzere önemli problemlemler yarattıklarını görmeye devam ediyoruz” dedi. NBC News’e göre, ABD’deki aşı karşıtı gruplar, ülke genelindeki şehirlerde benzer protestolar düzenlemeyi planlıyor. Facebook, Telegram ve sesli sohbet uygulaması Zello’da bu gruplar, üyelerini 5 Mart’ta Washington DC ve Los Angeles’a protestoya çağırdı.

Galaxy S22 Ultra, Geekbench’te iPhone 13 Pro Max’a yenildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting