Ana SayfaGenelEVGA, NVIDIA ile ortaklığını bitirdiğini açıkladı

EVGA, NVIDIA ile ortaklığını bitirdiğini açıkladı

Piyasadaki en büyük grafik kartı üreticilerinden EVGA,  NVIDIA’nın yeni nesil GPU’larına dayalı video kartları üretme kısmında yer almayacağını açıklarken, bu kategoriden  tamamen çekildiğini açıkladı.

EVGA’nın aldığı bu karar ile beraber NVIDIA Kuzey Amerika’daki en büyük eklenti kartını (AIB) kaybettiğini söylemek gerekir, ancak şirket için iyi haber; şirket AMD veya Intel ile ortaklığı seçmedi, bu kategoriden tamamen çekilmiş durumda. 

Şirket tarafından da yapılan açıklamada “ EVGA, yeni nesil ekran kartlarını taşımayacağını açıkladı. Mevcut mevcut nesil ürünleri desteklemeye devam edecek. Şirket mevcut nesil ürünleri sunmaya devam edecek ve müşterilerimize bağlı ve mevcut ürün yelpazesinde satış ve destek sunmaya devam edecek.”

EVGA

Hatırlatmak gerekirse NVIDIA ve AMD, anakartta bulunan GPU’yu tasarlarken, bir bilgisayara takılan asıl kartın kendisi EVGA, ASUS , MSI ve Gigabyte gibi üçüncü taraflar tarafından oluşturulur. Bu, düşük marjlı işi, gerçek kart tasarlama yüksek marjlı işinden ayırmak için yapılır.

Şirket AIB marjlarının son birkaç on yılda yavaş yavaş küçüldüğünü ve bunun 2000’de %25’ten 2015’te %10’a düştüğünü ve nihayet bu yıl tahmini %5 olduğunu belirtiyor. Bu arada, NVIDIA, Founders Edition (referans) video kartlarını doğrudan satma çabalarını yavaş yavaş hızlandırdığı için, bu AIB’ler, iş ortağına dönüşen tedarikçileriyle doğrudan rekabet edecek bir konuma getirildi.

Google Pixel Watch fiyatı ve renk seçenekleri belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting