Epson VorTex tünel, 30 bin lümenlik lazer projektör, MOVERIO akıllı gözlük ve dahası

Integrated Systems Europe 2019, 5-8 Şubat tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirildi. Bu özel etkinlikte BT Günlüğü olarak biz de yerimizi aldık ve bu videomuzda, Epson standını gezerek ilgi çekici yeni ürünler hakkında yeni bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Epson VorTex tünel, 30 bin lümenlik lazer projektör, MOVERIO akıllı gözlük ve dahası

Epson’ın ürettiği yeni lazer projeksiyonu EB-I30000, 3LCD teknolojisi üzerine kurulu ve 30 bin lümen değerine sahip. Sınıfının en iyi projeksiyonu olarak nitelendirilen ürün, aynı zamanda sınıfının en hafif ve en küçüğü. 30 bin lümen değerinde kullanım yapıldığında, günlük 8 saat kullanımdan hesaplanırsa yaklaşık 15 yıllık kullanım ömrü sunuyor. Toz geçirmeyen özel bir tasarımı bulunan ürün, aynı zamanda sıvı soğutma sistemi sayesinde yüksek ısı değerlerine de ulaşmıyor. Bu ürün, özellikle stadyum ve basketbol sahası gibi mekânlardaki büyük etkinlikler için uygun. Çıkış tarihi olarak 2020 gösteriliyor.

Epson Vortex ise, adeta etrafı renkli görüntülerle çevrili devasa bir tüneli andırıyor. Bu üründe, 16 bin lümene sahip 16 projeksiyon ve Kinect kamera sistemi kullanılıyor. Böylelikle konuklar, bir yandan görüntüleri izlerken bir yandan da kendilerini atmosfere dahil edebiliyor. Alışveriş merkezleri ve eğlence parkları gibi yerlerde yapılacak etkinliklerde bu tip ürünlerden faydalanılabilir. Epson’ın yakın atım lensler tarafında da çalışmaları var. Örneğin yeni yakın atım lensi, 35cm’lik mesafeden 1 metrelik görüntü yansıtabiliyor ve 5 metrelik mesafeden 5 metrelik görüntüyü rahatlıkla verebiliyor. Böylece yer darlığı yaşamadan küçük alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir.

Gelelim Light Scene EV100 spot projeksiyona. Bu 2 bin lümen HD cihaz, istediğiniz bölgeye görüntüyü yansıtabiliyor. Diyelim ki bir ürün sergiliyorsunuz ve bu cihaz sayesinde ürünün hemen arkasına ilgili görüntüler yerleştirebilir, böylece daha zengin sunumlar gerçekleştirebilirsiniz.

Ve Epson’ın mağaza camlarını daha interaktif vitrinlere dönüştüren bir projeksiyonu da var. Yine 35cm kısa atım lens ve elektrikli cam filminden yararlanılan bu sistemde, isterseniz mağazanızın camlarını da reklam tabelalarına çevirebilirsiniz. Hem istediğiniz an değiştirebilirsiniz de. Daha fazla detayı videomuzda bulabilirsiniz.

İyi seyirler.

Ali Oktay Ortakaya ile Panasonic’in yeni Toughbook ürünlerini konuştuk

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin