Epic Games yeni uygulaması iOS’ta kullanıma sunuldu

Epic Games yeni uygulaması iOS'ta kullanıma sunuldu

Epic Games, iOS için RealityScan’i bugün yayınladı. Daha önce kapalı bir beta sürümünde sunulan ücretsiz uygulama, herkesin gerçek dünyadaki nesneleri telefonuyla taramasına ve bunları yüksek kaliteli 3D modellere dönüştürmesine olanak tanıyacak. İşte detaylar.

Uygulama, Epic Games fotogrametri yazılımında uzmanlaşmış bir şirket olan Capturing Reality’yi satın almasının meyvesi. RealityScan, şirketin masaüstü yazılımı gibi, oyunlar ve diğer sanal ortamlar için kusursuz 3B varlıklar oluşturmak üzere 2B görüntüleri birleşiriyor. Buradaki fikir, oyun geliştiricilerin ve diğer kreatif kişilerin projeleri için herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde gerçek dünyadaki nesneleri taramasını sağlamak.

Epic Games yeni uygulaması iOS'ta kullanıma sunuldu

Tarama işlemi, Epic Games hesabınızda oturum açıp bir nesnenin her yönden en az 20 fotoğrafını çekmekle başlayacak. Her bir resmi çektiğiniz yerleri, öğenizin etrafında yüzen küçük Polaroid’lere benzer bir şey olarak görselleştirecek. Uygulama, siz fotoğrafları çekerken görüntüleri buluta yükleyip -otomatik olarak hizalar. Modeli kamera görüntüsü aracılığıyla önizleyebilir ve kaliteli harita ile devam eden, tam renkli işleme arasında geçiş yapabilirsiniz. Kırpmak istediğinizde, sürüklemeniz için 3B tutamaçlar çıkar ve altındaki zemini veya arka plan nesnelerini değil, yalnızca öğeyi yakalamasını sağlar. RealityScan, bugün App Store’dan iOS ve iPadOS için ücretsiz olarak indirilebilir. Epic, bu yılın başlarında bir Android sürümünün yıl içinde geleceğini söyledi, ancak şirketin bu son teslim tarihini karşılamak için zamanı kısıtlı.

Türk Telekom uyarıyor : Bu numaralar dışındaki hatlara itibar etmeyin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir