Ana SayfaGeneleBay GittiGidiyor ile ilgili son kararı verdi

eBay GittiGidiyor ile ilgili son kararı verdi

Türkiye’nin ilk üst seviye e-ticaret sitelerinden biri olan GittiGidiyor için yolun sonu göründü. eBay ünlü platformun fişini çekeceği tarihi açıkladı.

eBay GittiGidiyor ile ilgili son kararı verdi. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan eBay tarafından bugün yapılan açıklama, bir devrin daha sonuna geldiğimizi gösterdi. Ünlü e-ticaret devi ülkemizdeki iştiraki olan GittiGidiyor.com’un 18 Temmuz itibariyle alımlara kapatılacağını açıkladı.

Türkiye’nin ilk online ticaret platformlarından biri olan GittiGidiyor.com 2001 yılında faaliyete geçmiş ve “Sıfır Risk Sistemi” olarak adlandırdığı ödeme sistemi sayesinde hem alıcıları hem de satıcıları koruyan ve o zamana kadar ki birikmiş bütün sorunları kökten çözüm sunan bir anlayış getirmişti.

eBay bazı kullanıcıları yanlışlıkla banladı

Bunun yanında açık arttırma seçeneği sayesinde, son derece ilgi toplayan ve kısa süre içerisinde popülaritesini arttıran site, daha sonra açık arttırma seçeneğini kaldırarak normal satış yöntemine geçmişti. Şirketin hızla büyümesi, dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri eBay’ın da dikkatini çekmiş ve 2011 yılında GittiGidiyor.com’un %93 hissesi online ticaret devi tarafından satın alınmıştı.

ebay

eBay GittiGidiyor ile ilgili son kararı verdi

Söz konusu alımdan sonra gücüne güç katan GittiGidiyor’un kalan hisseleri de 2016 yılında eBay’a geçince, bu site tamamen eBay iştiraki haline gelmişti. Ancak ne var ki son yıllarda başta Trendyol ve Hepsiburada gibi isimler olmak üzere, rakipleri karşısında rekabet etmekte zorlanmaya başlayan GittiGidiyor, günden güne daha az kişi tarafından kullanılan ve unutulmaya başlanan bir platform halini almıştı.

ebay inventory management post

İşte bu durumun kendilerine kardan çok zarar getirdiğini düşünen eBay yetkilileri ise, söz konusu siteyi tamamen kapatarak Türkiye’den çıkma kararı aldı. Yapılan açıklamada 18 Temmuz 2022 tarihinden itibaren müşterilerin yeni alım yapamayacağı belirtilirken, satıcıların ise hesaplarına girebilecekleri son tarihin 5 Eylül 2022 olduğu duyuruldu.

Elon Musk’ın Boring Company’si Las Vegas’ın altında dev tüneller kazıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting