Ana sayfa Genel Dünyanın en ince Altını üretildi!

Dünyanın en ince Altını üretildi!

Bilim insanlarının uzun bir süredir çalışmalar yürüttüğü Dünyanın en ince altını nihayet belirli bir sonuca ulaştı. Leeds Üniversitesi’ndeki bilim insanları, yalnızca iki atom kalınlığında olan bu altını ürettikten sonra kullanım alanının tahmin edilenden daha yüksek olduğu kanaatine vardılar. İşte haberimizin detayları.

Kalınlığı yalnızca 0,47 nanometre olan altın, çok fazla ince olması nedeniyle iki boyutlu olarak adlandırılıyor. Bundan kısa bir süre önce de benzer çalışmalar yapılmış olsa bile yine de bundan daha incesi henüz üretilemedi.

Dünyanın en ince altını elektronik sektöründe kullanılacak.

Bilim insanları genellikle bir buluş yaptıktan sonra o buluşlarını hangi alanlarda kullanılacağını belirlemeye çalışıyor. Uzun uğraşlar sonucu üretilen bu altın türü iş piyasasının ve sanayi sektörünün hizmetine verilecek.

Altının dünyanın en iyi iletkeni olmasından dolayı bilim insanları bunu daha çok elektronik bazı sistemlerde kullanmak istiyor. Örneğin su arıtma sistemleri ve yapay enzimler bu iş için ideal görünüyor. Altın gibi değerli materyallerle yapılan çalışmalar için bu sonuçlar önemli bir mihenk taşı oldu.

Konuyla ilgili konuşan bilim insanları, altının materyal uzmanlarının iki boyutlu materyaller üretmesini ve geliştirmesi mümkün kılan bir yöntem geliştirdiklerini ifade etti. Tüm bunlar göz önüne alındığında, yakında diğer materyallerin de elektronik iletkenliği için kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Peki sizce de bu yeni buluş nerelerde kullanılabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Beyin hastalıkları akıllı telefonlarla kontrol altına alınabilecek!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler