Ana sayfa Genel Dünyanın en hızlı büyüyen markası belli oldu

Dünyanın en hızlı büyüyen markası belli oldu

5.000 şirket içinde Dünyanın en hızlı büyüyen markası olmayı başaran şirket belli oldu. Şirket ayrıca sosyal medya platformu Instagram’da da %58’lik bir büyüme gösterdi. İşte haberimizin detayları.

Brand Finance, Dünyanın En Değerli 500 Markası 2020 araştırmasının sonuçlarını herkese sundu. Kuruluşun analiz ettiği 5.000’den fazla şirketten biri olan Tesla, 117 basamak birden yükselerek, 147’inci sıraya yerleşmeyi başardı. Elon Musk’ın liderliğindeki şirket, gösterdiği performans ile “Dünyanın En Hızlı Büyüyen Şirketi” olarak tarihe geçti.

Dünyanın en hızlı büyüyen markası ortaya çıktı

Çevreye duyarlı araçlara yönelik talebin yükseldiğine dikkat çeken Haigh, “Tesla, bu eğilimin ‘poster yüzü’ dedi. Ayrıca baskın konumu, olağanüstü bir büyümeyi teşvik ediyor. Bu büyüme oranına başka hiçbir markada rastlamadık” diyerek sözlerini bitirdi.

Sadece bir yıl içerisinde marka değeri %64 oranında büyüyen Tesla, popüler sosyal medya platformu Instagram’da yakaladığı %58’lik büyüme ile bu alanda da ilk sırada. En yenilikçi markalarından biri olan şirket, yakın zamanda tanıttığı fütüristik pick-up modeli Cybertruck ile sosyal medyada müthiş bir ilgi çekmişti.

Alex Haigh, otomotiv endüstrisinin Brexit (Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması), ABD-Çin ticaret savaşı ve ekonomik daralma gibi faktörlerden etkilenmesine rağmen, Tesla için aynı şeyleri söyleyemediklerini ifade etti. Sizce Tesla’nın bu başarısının ardından ne var? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Tesla Autopilot kazası hakkında detaylar kan donduruyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler