Ana SayfaAkıllı TelefonDöviz kurları arttı peki ya telefon fiyatları?

Döviz kurları arttı peki ya telefon fiyatları?

Döviz kurlarında yaşanan artış sonrasında gözler akıllı telefon fiyatlarına çevrildi. Kurdaki artış telefon fiyatlarını tetikleyecek mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Döviz kurları arttı peki ya telefon fiyatları? Geçtiğimiz gün gerçekleşen 100 baz puan faiz indiriminin ardından döviz kurlarında yukarı yönlü bir hareketlenme başladı. Uzun süredir 8.5 TL civarlarında seyreden dolar, faiz indirimi haberiyle birlikte önce 8.75 TL seviyesine çıktı. Sonrasında kademeli olarak 8.6 TL seviyelerine çekilen dolar tekrardan yükseldi ve 8.85 TL’yi gördü. Biz bu haberi yazdığımız sırada dolar 8.85 seviyelerinde işlem görmeye devam ediyordu.

Peki döviz kurlarındaki bu yükseliş akıllı telefon fiyatlarını nasıl etkileyecek? Malum ülkemizde zaten akıllı telefonlar çok ucuz değil. Dolayısıyla bu ufak artışlar dahi, kullanıcılara zam olarak yansıyabiliyor.

Döviz kurları arttı peki ya telefon fiyatları

Döviz kurları arttı peki ya telefon fiyatları?

Dürüst olmak gerekirse biz kısa sürede bu artışın akıllı telefon fiyatlarına yansıyacağını düşünmüyoruz. Akıllı telefon fiyatlarında önemli bir artış yaşanması için dolar kurunun 9TL’nin üzerine çıkıp, o seviyelerde belli bir süre kalması gerekiyor. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Şimdilik kur artışından ötürü fiyatı öyle çok fazla artan bir cihaz olmadı. Hatta fiyatı artan cihaz da olmadı. Fakat önümüzdeki günler ne getirir bilemek biraz güç. Yine de bekleyip göreceğiz. Belki kurlar normale döner ve zam da gelmez.

Apple CEO’su Tim Cook’tan bilgi sızdıran çalışanlar hakkında açıklama işte detaylar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting