Ana SayfaHaberDoktorlara Özel Tablet Kılıfı Üretildi

Doktorlara Özel Tablet Kılıfı Üretildi

Darıca’daki Farabi Hastanesi doktorları artık M&W’un özel ürettiği kılıflar içinde Dell tablet bilgisayarları kullanıyor.

Tablet bilgisayarlar günlük yaşamımızda daha fazla yer etmeye başladı. Sadece bireysel kullanımlarda değil artık pek çok sektörde iş uygulamalarında da karşımıza çıkıyor. Bu sektörlerden biri de sağlık.

Türkiye’nin teknoloji aksesuarlarında lider markası olan M&W (Men&Women) farklı sektörlerin gereksinimine uygun tablet kılıfları tasarlayıp, üretiyor. Özellikle proje şeklindeki çalışmalarda bu tür sektörel çözümler geliştirdiklerini belirten Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Altay, bunlardan birinin de Darıca Farabi Hastanesi için doktorlara özel tablet kılıfı olduğunu söyledi.dr_tablet 2

Darıca’da faaliyet gösteren Farabi Hastanesi doktorları artık Dell markalı tablet bilgisayarlar kullanıyor. Entegres firmasının  Farabi Hastanesi’nde gerçekleştirdiği proje kapsamında doktorlar artık hasta muayenelerinde Dell tablet bilgisayarlarından yararlanıyorlar.

Doktorların muayene sırasında tablet bilgisayarı rahat kullanmalarının yanı sıra her yere rahat taşımasının da önemli olduğunu belirten Altay, bu nedenle kılıfı Farabi Hastanesi doktorlarının istek ve önerileri doğrultusunda tasarladıklarını vurguladı. Rahat taşınabilmesi için askılı bir kılıf tasarladıklarını, görünüm ve hijyen nedeniyle beyaz rengi tercih ettiklerini belirten Altay, kaplama kumaşı ve rengini doktorların seçtiğinin altını çizdi. Ayarlanabilir taşıma sapı ile doktorların tablet bilgisayarlarını omuzlarında rahatlıkla taşıyabildiklerini; omuzdan hiç çıkarmadan tableti tek el üzerinde kullanabildiklerini ve silinebilen deri kaplama sayesinde kılıfın sürekli temiz tutulabildiğini belirten Altay, M&W olarak hem proje bazlı hem de bireysel kullanım için farklı tablet kılıfları tasarlayıp üretmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting