Ana SayfaDonanımDell'in Yeni Tablet ve Bilgisayarları Bilgi İşlemde Sınırları Zorluyor

Dell’in Yeni Tablet ve Bilgisayarları Bilgi İşlemde Sınırları Zorluyor

Dell yeni işletim sistemlerinin inovasyonlarından faydalanmak için yeniden tasarlanan kurumsal ve bireysel bilgisayar portföyü ile, bilgi işlemin gelecekte yol gösterici görevini üstleniyor. Windows 8’den en iyi şekilde faydalanmak üzere tasarlanan bilgisayarlarla Dell, yepyeni kullanıcı deneyimleri yaşatan ve dokunmatik özellikli bilgi işlemi hiç olmadığı kadar ulaşılabilir kılan, ilham kaynağı olacak tasarımlara imza attı.

Yeni ürünler, kullanıcıları aynı anda birden çok cihaz taşıma zorunluluğundan kurtarıyor, onların zamandan tasarruf etmelerine ve daha verimli olmalarına yardımcı oluyor. Görkemli ve dayanıklı tasarımlar eşi benzeri olmayan güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri sunuyor ve kullanıcıların daima bağlantıda olan dünyaya ayak uydurmalarını mümkün kılıyor.

Dell Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni Dell donanımları ile Microsoft yazılımının birlikteliği, kullanıcıların içerikleri yeni ve heyecan verici yöntemlerle kullanmalarına olanak sağlayacak. Windows 8’in sunduğu yeni özelliklerden yararlanmaları için tüm bireysel ve kurumsal ürünlerimizde kapsamlı bir yenilemeye gittik. Bu şık ürünlerde net ve sezgisel dokunmatik deneyimler, BT departmanlarının ihtiyacı olan güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri ile veri ve uygulamalara her zaman, her yerden erişmeyi mümkün kılacak özellikler yer alıyor” dedi.dell-6430u-ultrabook-laptop-540x334

Dell EC-EMEA Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Burak Ereren ise piyasaya sunulacak olan Latitude 10 ve Latitude 6430u modellerinin, kişisel bilgisayarların kurumsal kullanım sürecinin hızlanmasına öncülük edeceğini belirtti. Ereren; “Türkiye’de de, dünyaya paralel olarak hem özel kullanım, hem de kurumsal kullanım için geliştirilen teknolojiler, tabletler ve Ultrabook’larla birlikte hızla yaygınlaşacak. Piyasaya sunduğumuz bu yeni modellerimiz ile kişisel bilgisayarların kurumsal kullanımda artık daha çok yer alacağını düşünüyoruz. BT karar vericilerinin yeni teknolojilerimizi gördükten sonra, kişisel bilgisayarların kurumsal yapılarda da kullanılmasına çok daha olumlu bakacaklarını ve mevcut onaylama süreçlerinin de kısalacağını düşünüyoruz” dedi.

10 inç ekranlı Latitude 10 tablet mevcut BT ortamlarına kolayca ve güvenilir şekilde uyum sağlıyor ve zengin multimedya özelliklerinin yanı sıra, aksesuarlarla ve mevcut Windows uygulamaları ile uyumluluk sunuyor. Dell’in kurumsal dizüstü bilgisayar serisinde yer alan tüm ürünler gibi, Latitude 10 da mevcut yönetim konsollarına kolayca bağlanabiliyor, değiştirilebilir pil içeriyor ve sabit sürücüden USB portuna şifreleme yapmak için Dell Data Protection | Encryption (Dell Veri Koruma /Şifreleme) gibi opsiyonel güçlü güvenlik özellikleri sunuyor.

Sağlık ve kamu sektörlerine yönelik olarak, yeni tablette iki faktörlü kimlik doğrulama için opsiyonel olarak parmak izi ve akıllı kart okuyucu yer alıyor. Bu özelliğe sahip tablet, 2013’ün ilk aylarında satışa sunulacak. Ayrıca Latitude 10’un 18 saate kadar ömrü olan pili, opsiyonel olarak sunulan verimlilik yuvası ve aktif bir tablet kalemi (stylus) bulunuyor.

L

İşletme Sınıfı Ürünler Artık Daha Havalı

Dell’in işletmelere yönelik ilk Ultrabook modeli olan Latitude 6430u’nun, ince ve yüksek düzeyde taşınabilirlik sunan çarpıcı tasarımı, işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenlik, yönetilebilirlik ve dayanıklılık özelliklerini bir araya getiriyor. Dell Latitude 6430u, ayrıca estetik özeliklerle kurumsal ihtiyaçların mükemmel bir dengesini kuruyor. Yüksek düzeyde yönetilebilirlik özelliklerine sahip olan Latitude 6430u, ABD Ordusu’nun MIL-STD standart dayanıklılık testlerinden geçerek, belgelendirdiği dayanıklılık özelliği ile sınıfındaki diğer sistemlere göre en dayanıklı Ultrabook modeli olarak öne çıkıyor. Latitude 6430u WiGig teknolojisi ve kablosuz bağlantı yuvasına sahip ilk Ultrabook. Bu özellik, cihazların veri, görüntü ve ses dosyalarını kablosuz bir şekilde 1 Gigabit’ten daha yüksek hızda paylaşmalarına olanak sağlıyor. Bir kez şarj edildikten sonra 10 saat pil ömrü sunan Latitude 6430u, özellikle sık ve uzun yolculuk eden yöneticiler için tüm gün kesintisiz çalışma imkanı sunuyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU