Ana Sayfa Haber Dell'in Yeni Tablet PC'si Latitude 10 Gelişmiş Güvenlik Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Dell’in Yeni Tablet PC’si Latitude 10 Gelişmiş Güvenlik Özellikleriyle Öne Çıkıyor

Kamu kurumları, finans kuruluşları ve sağlık kurumları gibi düzenleme seviyesinin yüksek olduğu kurumlar için ideal özellikler taşıyan Latitude 10, Dell’in sektöre öncülük eden yönetilebilirlik, güvenlik ve güvenilirlikleriyle itibar gören iş PC’lerinin mirasını devam ettiriyor.

Latitude 10, BT etkinliğini artırmak ve toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı olmak için mevcut BT ortamlarına güvenle ve kolaylıkla uyum sağlıyor. Herhangi bir standart Windows tabanlı dizüstü bilgisayar gibi yönetildiği için, Latitude 10’u kullanıma sokmak ve yönetmek sektörün önde gelen tabletlerine oranla önemli ölçüde kolaylık sağlıyor. Bağımsız bir kuruluş olan Principled Technologies tarafından yapılan bir teste göre, Latitude 10 karşılaştırmalı olarak aşağıdaki sonuçları verdi:<

 • Kullanıma sokmada 17 kat daha hızlı ve yüzde 94 daha ucuz, böylece sistem hazırlığı ve uygulama kurulumunda yaklaşık 580 saat tasarruf sağlıyor.
 • Yazılım güncellemelerinde yüzde 99’a varan oranda daha hızlı, otomatik güncellemelerle 197 saat tasarruf sağlayor.Üç yıllık süre içerisinde cihaz başına yüzde 85 daha ucuz bakım.L
 • Sektör Lideri Tablet Güvenliği

  Intel Atom  Z2760 işlemcisinden güç alan Latitude 10, bugün pazarda mevcut bütün tabletlerden daha fazla donanım, kimlik doğrulama, veri koruması, takip ve kurtarma güvenliği özellikleri sunuyor. Sarbanes-Oxley Kanunu (SOX), Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası (HIPAA) ve Federal Bilgi İşleme Standartları’na  (FIPS) uymak zorunda olan kuruluşlar için ideal olarak vurgulanıyor. Geliştirilmiş güvenlik ile yapılandırılmış Latitude 10 smart kart ve parmakizi okuma sistemini aynı anda içeren çift kimlik doğrulama sistemli tek Windows 8 tabletidir. Buna ek olarak Latitude 10’un zaten çok güçlü olan güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • Dell Veri Koruma – Erişim (Dell Data Protection – Access) Latitude 10 içinde üçüncü taraf güvenlik cihazlarıyla birlikte parmak izi ve smart kart okuyucusunu kullanarak entegre edilmiş son nokta güvenlik yönetimini sağlar.
  • Güvenli Platform Modülü (TPM) 1.2 (Trusted Platform Module) donanımı ağların cihaz uyumu ve tam güvenli erişimini kontrol etmesini sağlar.
  •  Microsoft® BitLocker Sürücü Şifrelemesi.
  • Çalınan veya kayıp cihazların tekrar bulunmasını sağlayan gizli takip yazılımı, Computrace Desteği
  • Eklenen donanım güvenliği için Birinci Derece Kilit slotu. 
  Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
  Uzun yılardır teknoloji meraklısı

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  EN ÇOK OKUNANLAR

  1,897BeğenenlerBeğen
  1,001TakipçilerTakip Et
  13,900AbonelerAbone

  DOSYA KONUSU

  Hosting