Dell UltraSharp 27  : Görsel konforunuz için her şey  

UltraSharp

Dell, üretkenliğinizi, iş birliğinizi ve genel olarak göz konforunuzu artırmak için tasarlanmış yepyeni UltraSharp ve video konferans monitörlerini piyasaya sürüyor.

Dell, ofiste veya evde çalışan profesyoneller için üretilen ve göz konforu için dünyanın ilk beş yıldız sertifikalı Dell UltraSharp 27 Thunderbolt Hub Monitörü (U2724DE) ve Dell UltraSharp 27 Monitörünü (U2724D) tanıttı.

Bu standart, dünyanın önde gelen profesyonel ve bağımsız test hizmeti sağlayıcılarından biri olan TUV Rheinland tarafından göz konforu için geliştirilen yepyeni bir endüstri standardı olarak öne çıkıyor. Dell, bu en yüksek 5 yıldızlı derecelendirme sertifikasına sahip monitörleri piyasaya sunan ilk şirket olma özelliğini taşıyor.

UltraSharp

Dell’in yeni  monitörleri, göz yorgunluğunu azaltmayı amaçlayan gelişmiş görsel konfor özellikleriyle dikkat çekiyor:

 

  • Daha akıcı ve keskin hareketli görseller için mevcut  monitörlerimizin yenileme hızını iki katına çıkararak 120Hz’lik bir yenileme hızı sunuluyor
  • Gelişmiş ComfortView Plus teknolojisi zararlı mavi ışığa maruziyeti önemli ölçüde azaltıyor. Önceki nesillerde yüzde 50’ye varan azalma görülürken, şimdi yüzde 35’in altına düşürüldü.
  • Dâhilî Ortam Işığı Sensörü ortamdaki aydınlatma koşullarını algılıyor ve ekran parlaklığını ve renk tonu ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

UltraSharp

Yakın zamanda yapılan bir çalışma bu yeni özelliklerin önemini vurguluyor. Söz konusu çalışma, ortam ışığı seviyelerine göre parlaklığı ayarlayan monitörlerin göz yorgunluğu belirtilerini yüzde 7 ila 17 oranında azaltabileceğini gösteriyor.

 

Bir başka çalışma ise mavi ışık azaltma özelliğine sahip bir monitörün, bilgisayarda 50 dakika boyunca bir araştırma yapıldıktan sonra göz yorgunluğu belirtilerini yüzde 8 oranında azaltmaya yardımcı olduğunu ortaya koyuyor.

 

Yeni Dell UltraSharp 24 USB-C Hub Monitör (U2424HE) ve Dell UltraSharp 24 Monitör (U2424H), gelişmiş göz konforu özelliklerinden ödün vermeden biraz daha küçük boyutlara sahip. Bu dört yeni monitörde bulunan ek özellikler ise şöyle:

 

  • Bağlantılı Üretkenlik: Geniş bağlantı seçenekleri arasında 90W’a kadar güç iletimi, veri ve video sinyalleri ileten tek kablolu ThunderboltTM veya USB-C, hızlı ve istikrarlı ağ bağlantısı için 2.5 GbE’ye kadar sağlayan RJ45, hepsi Dell  27 ThunderboltTM Hub Monitör ve Dell  24 USB-C Hub Monitörde Dört monitörün tamamında HDMI ve DP 1.4 bağlantısı bulunuyor.

 

  • Sürdürülebilirlik: Monitörler EPEAT Gold, TCO Edge, ENERGYSTAR, FSC sertifikasına sahip. Dell, EPEAT Climate+ şampiyonu olup EPEAT Climate+ ünvanına sahip yeni 24 ve 27 monitörler (U2424H/HE ve U2724D/DE) dâhil olmak üzere sektörün en geniş monitör portföyüne sahip. Bu sertifikalar, ilgili monitörlerin, karbondan arındırma konusunda sektörün en iyi uygulamalarını karşıladığı anlamına geliyor.

Meta, gençlerin uygulama indirmeleri için ebeveyn onayını sundu


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir