Ana SayfaGenelDell LLC fena halde köşeye sıkıştı

Dell LLC fena halde köşeye sıkıştı

Bir Moskova Tahkim Mahkemesi’nin, şirketin yerel bir sistem entegratörüne ücretli hizmetler sunamamasının ardından Dell LLC’ye ait yaklaşık 11 milyon dolara el koyduğu bildirildi.

Dell LLC fena halde köşeye sıkıştı. BT sistemleri entegratörü Talmer, Amerikan bilgisayar devi daha önce kararlaştırıldığı üzere VMware için teknik destek hizmetleri sağlamayı durdurduğu için geçen ayın başlarında Dell’e dava açmıştı. Bilindiği üzere Dell, VMware’in Rusya’daki temsilcisi ve 1 Mart 2022’ye kadar bu servislerin satışını üstleniyordu. Moskova merkezli firmanın bu servisler için Dell’e ön ödeme yaptığı, ancak bu servislerin hiç karşılanmaması sebebiyle servis şartlarının ihlal edildiği anlaşılıyor.

Dell LLC

Batı dünyasının Rusya‘ya uyguladığı yaptırımlar ve kamuoyunun algısı, Dell ve VMware gibi şirketlerin Rusya’daki faaliyetlerini kısıtlamaya zorladı.

Dell LLC fena halde köşeye sıkıştı

Mahkeme, “Aynı zamanda, Rusya Federasyonu’nda WMware tarafından hizmet sunumunun sona ermesine rağmen, davalı, yükümlülükleri yerine getirmek için alternatif bir yöntem hakkında herhangi bir işlem yapmadı ve avans ödemelerini Talmer LLC’ye iade etmedi”  kararı açıkladı. Bu karar nedeniyle, Rus mahkemeleri, şu anda yaklaşık 10.900.000 dolar değerinde olan 778.526.223 rubleye yerel banka hesaplarından el koydu.

Dell LLC

Karara bir ay içinde Dokuzuncu Tahkim Temyiz Mahkemesine itiraz edilebilir, ancak Dell bu hakkı kullanmayı planlayıp planlamadığı konusunda yorum yapmadı.

Dell LLC

Bir Dell sözcüsü, konuyla ilgili daha geniş bilgi almak isteyen haber kaynaklarına, bekleyen dava hakkında yorum yapmadıklarını söyledi.

Intel dünyanın 16 çekirdekli ilk mobil işlemcisini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting