Deco X80 : Yapay Zeka odaklı Mesh WiFi sistemi

Deco X80

TP-Link, evlerde daha verimli ve kullanıma özel bir WiFi ağı oluşturmak için yapay zeka destekli yeni Deco Mesh sistemini duyurdu. Deco X80, gelişmiş algoritmalar ve kendi kendine öğrenme yeteneği ile her zaman en iyi bağlantıyı sunan özelleştirilmiş bir WiFi ağı oluşturuyor.

Yapay zeka teknolojisi artık yaşamın her alanında.  Yapay zeka odaklı bir mesh WiFi sistemi olan Dco X80, gelişmiş algoritmalarla ve kendi kendine öğrenme yeteneğiyle ihtiyaca yönelik ve her zaman en iyi bağlantıyı sunan bir WiFi ağı oluşturuyor.

WiFi 6 teknolojisine sahip olan Deco X80, daha hızlı bağlantı, daha geniş kapsama alanı ve çok daha fazla cihaza destek veren bir mesh WiFi kurabiliyor. Diğer Deco modelleri gibi tek ağ adı ve tek şifre ile kesintisiz ağın keyfini sunan ürün ile evde bağlıyken de rahatça dolaşmak mümkün oluyor.

Deco X80

Hem Kablolu Hem Kablosuz Yüksek Bağlantı Hızları

Deco X80, çift bantlı ve toplamda 6000 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor (5 GHz bandında 4804 Mbps, 2.4 GHz bandında 1148 Mbps). Aynı zamanda ‘akıllı bağlantı’ özelliğine sahip olan ürün, WiFi’a bağlanan cihazı en uygun ve verimli banda otomatik olarak yönlendiriyor. WiFi’a bağlı cihazları mevcut bantlar arasında en verimli şekilde dağıtarak, her zaman en iyi ağ performansıyla bağlantı sağlıyor.

Deco X80, kablolu bağlantıda Gigabit hız isteyenler için de uygun bir çözüm. Biri 2.5 Gigabit olmak üzere üç adet Gigabit bağlantı noktası sayesinde kablolu bağlantıda da yüksek hız ve veri iletimi sağlıyor.

Artırılmış  Kapsama Alanı

TP-Link’in yeni Deco Mesh sistemi, çok daha geniş bir WiFi kapsama alanı sunuyor. Her tür yapı malzemesi, kalın duvarlar, koridorlar gibi engelleri aşmak üzere tasarlanan X80, büyük evler için ideal bir WiFi çözümü. Normal şartlar altında üç birimli bir Deco X80 yaklaşık 670 m2 WiFi kapsama alanına sahip. Deco Mesh sistemlerinin birbirleriyle uyumu sayesinde istendiğinde farklı bir Deco modeli ekleyerek de ağ genişletilebiliyor. Ya da farklı Deco modeli ile mesh ağı kurmuş olan biri Deco X80’i bu ağa ekleyebiliyor.

2oo cihaza kadar bağlantı desteği verebilen ürün, HomeShield güvenlik paketi sayesinde ağ güvenliğini de en üst noktaya taşıyor. Aynı zamanda özellikle çocukların ağda güvenli için özelliklere sahip olan Deco X80’in kurulumu ve yönetimi de çok basit.

Küçük işletmeler için veri sızıntılarının tehlikeleri