Çift SIM kartlı Galaxy Note 5 ön siparişe çıktı!

cift sim kartli galaxy note 5

Geçtiğimiz hafta duyurulan Samsung’un yeni phablet modeli Galaxy Note 5 hakkında Filipinler’den yeni bir haber geldi. Henüz sadece ön sipariş sürecinde olan Galaxy Note 5 modeli, önümüzdeki günlerde satışa çıkacak. Gelen haber ise çift SIM kartlı Galaxy Note 5 modeli hakkında.

cift-sim-kartli-galaxy-note-5

Filipinler’den gelen bir görselde, Galaxy Note 5 modelinin çift SIM kartlı versiyonunun ön siparişe çıktığı görülüyor. Bilindiği kadarıyla dünya genelinde Note 5 modelinin sadece tek SIM kartlı modeli ön siparişteydi. Bu yeni bilgi henüz Samsung tarafından onaylanmadı ancak firmanın daha öncede çok sayıda çift SIM kartlı modeli satışa çıktı.

Galaxy Note 5 Duos olarak adlandırılacağı düşünülen yeni modelin hangi ülkelerde satışa çıkacağı henüz bilinmiyor. Samsung şimdiye kadar bazı modellerinin çift SIM kartlı versiyonlarını ülkemizde satışa çıkarmıştı fakat Note 5 modelinin bu versiyonu hakkında konuşmak için henüz erken.

Haberin kaynağında, çift SIM kartlı Galaxy Note 5 modelinde microSD kart yuvasının olmadığı söyleniyor. Yani kullanıcılar ya microSD kart slotlu tek SIM kartlı modeli alabilecek, ya da microSD kart slotundan vazgeçerek çift SIM kartlı Note 5’i satın alacak. Bu kısıtlamanın yapılma sebebi, Galaxy Note 5’in kompakt yapısı olabilir. Çünkü Note 5, daha önceki Note modellerine göre daha kompakt bir telefon olarak düşünülmüş.

LG üretimi Nexus görüntülendi!