Ana sayfa CES2017 Catspad Uygulama Kedinizi Tanıyıp Besliyor

Catspad Uygulama Kedinizi Tanıyıp Besliyor

Kedilerin internet alemini ele geçirmesi hızla devam ederken yeni bir atakla Catspad Uygulama olarak hayatımıza giriyor.

Nesnelerin İnterneti olarak bildiğimiz (IoT) insanların olduğu kadar kedilerin de hayatını kolaylaştırma atılımlar yapmaya tam gaz devam ediyor. Kedinizi siz uzaktayken beslemeye devam eden akıllı besleme ve su ünitesini CES 2017’de tanıtIldı. Catspad Uygulama , üretime geçmek için geçtiğimiz günlerde büyük çaplı bir Kickstarter kampanyası başlattı.
Özellikle kedielrin sosyal medyada yükselişe geçmesi birçok girişimcinin de uyarılmasını sağladı. Her yerde gördüğümüz kediler için artık geliştiriciler uygulamalarını hayata geçirmeye başladı. Bunlardan biri de Catspad olarak karşımıza çıkıyor. Peki Catspad tam olarak ne yapıyor?
Catspad, kedilerin insan müdahalesi olmadan bir ay boyunca taze kuru mama yemelerini ve temiz su içmelerine olanak tanıyor. 1,7 kg kuru mama ve 8 litre su alan haznesinin yanında besleme ünitesi internete bağlanıyor ve mobil uygulamadan kontrol ediliyor. Mobil uygulamaüzerinden, kedi mama ve su kaplarında ne kadar yiyecek ve içecek kaldığını görebiliyor; gerekli gördüğünüzde kapların doldurulmasını sağlayabiliyorsunuz. Sensörlerle donatılmış cihaz, beslediği kedileri renklerine göre tanıma gibi özellikleri bulunduğu söyleniyor.Bu sayede beslenen her bir kedi için ayrı bir profil oluşturma ve kedileri ayrı ayrı takip etme imkanınız oluyor.
Catspad ile kedileri beslemek için mama kaplarını takip edebileceğiniz gibi, beslenme saatlerini otomatize etmeniz mümkün. Kedinizin, ne zaman, hangi sıklıkta ve ne kadar besleneceği bilgilerini uygulamaya kodluyorsunuz ardından Catspad her şeyin üstesinden geliyor. Benzer şekilde su musluğunu da, sensörler sayesinde, kediniz musluğa yaklaşması koşuluna bağlı olarak, otomatikman etkinleştirebiliyorsunuz.

 

2015 yılında kurulan Fransa merkezli Catspad girişimi tarafından geliştirilen Catspad ünitesi, Kickstarter’da erken dönem destekçileri için 199 dolardan satışa sunuldu. Cihazın piyasa fiyatına da gelecek olursak biraz tuzlu gibi. Fakat özellikle sık sık seyahate çıkan kedi sahipleri için ideal. Catspad’in piyasa fiyat 299 dolar olarak belirlendi.

Catspad ilk kitle kaynaklı fonlama kampanyasına geçtiğimiz yılda başladı. Mart 2016’da başlayan Indiegogo kampanyası Catspad’e yaklaşık 23 bin dolar kazandırmasına rağmen girişimin fon hedefini karşılayamamıştı.Bakalım bu kez istenilen paralar kazanılabilecek m?

 

Renault hile yazılımı ile gündemde

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler