Canon’dan Yeni İnciler: Powershot SX500 IS ve SX160 IS

Canon güçlü süperzum kompakt fotoğraf makineleri koleksiyonuna iki yeni ürün daha eklediğini duyurdu: PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS.

Aksiyona daha fazla yakınlaşmak isteyenler için ideal bir seçim olan PowerShot SX500 IS, dünyanın en küçük 30x optik zumlu fotoğraf makinesidir;¹ göz alıcı derecede şık ve kompakt bir gövdede size çok uzaktaki konuları çekebilme esnekliği tanır. Tüm aile üyelerinin zevkle kullanabileceği bir fotoğraf makinesi arayışı içinde olanlar için ideal bir seçim olan PowerShot SX160 IS,  kompakt bir gövdede etkileyici 16x optik zum özelliği sunar. Bu denli güçlü bir zum özelliği ne kadar uzakta olursanız olun hayatın hatırlanmaya değer anlarını rahatlıkla yakalayabilmenize imkan tanır.

İlk kez bir fotoğraf makinesi kullanacak olanlardan, her anı yakalamak isteyen yaratıcı ailelere kadar herkes PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS  modelleriyle kolaylıkla etkileyici fotoğraflar ve HD videolar çekebilir. Her iki fotoğraf makinesi de kusursuz görüntü kalitesinin elde edilmesi için Canon’un takdirleri toplayan görüntüleme teknolojisiyle hızlı ve kullanımı kolay işlevleri bir araya getirir. Canon’un Akıllı IS özellikli optik Görüntü Sabitleyicisi ile, çektiğiniz her sahne parlak ve net olacaktır. Akıllı Otomatik işlevi ise çekim senaryosunu tespit edecek ve çekiminize en uygun ayarları otomatik olarak yapacaktır. Bir dizi eğlenceli Yaratıcı Filtre ile fotoğraflarınıza ve videolarınıza anında farklı efektler ekleyebilir ve yaratıcı yönlerinizi keşfedip her çekimde özgün sonuçlar elde etme şansına kavuşursunuz.

Güçlü zum artık küçük bir gövdede 

Aile tatillerinden özel gün çekimlerine kadar, yeni PowerShot modellerinin her ikisinde de bulunan optik zum kapasitesi çekmek istediğiniz aksiyona istediğiniz kadar yakınlaşamadığınız durumlarda bile, her anı yakalamanıza imkan tanır.

PowerShot SX500 IS güçlü bir kompakt arayan kullanıcılar için ideal bir seçimdir. Canon’un lens tasarımındaki engin deneyimi ve uzmanlığından faydalanılarak geliştirilen yeni 30x optik zum lensi, seyahat dostu bir gövdeye sığacak kadar küçüktür. PowerShot SX160 IS ekonomik ve kullanımı kolaydır; bu model için özel olarak tasarlanmış çok yönlü bir lensi vardır. 28mm geniş açılı ve 16x optik zumlu bu yeni lens, çocukların doğum günü partilerinde çekilen grup fotoğraflarından bir hayvanat bahçesinde uzak mesafeden hayvan çekimlerine kadar her çekimde müthiş bir esneklik sunar.

Canon’un ZoomPlus teknolojisi, konunuza daha da yakınlaşmanız için her iki modelde de lensin erişim alanını dijital olarak genişletir; PowerShot SX500 IS modelinde 60x ve PowerShot SX160 IS modelinde 32x zumlama kapasitesi sunar. PowerShot SX500 IS modelinde, Zum Çerçeveleme Yardımcısı devreye girerek güçlü zumun tam erişimde kullanılması sırasında size yardımcı olur ve tek bir tuş dokunuşuyla uzaklaştırma yapabilmenize ve çekimini yapmak üzere tuşu serbest bırakıp yakınlaştırma yaparken konunuzu yeniden bulabilmenize imkan tanır.

Tüm zum aralığında net ve sabit çekimler yapabilmeniz için bu her iki yeni fotoğraf makinesi modeli de Canon’un geliştirilmiş optik Görüntü Sabitleyici ve Akıllı IS teknolojileriyle donatılmıştır. Akıllı IS, konuya ve çekim koşullarına en uygun seçeneği bulmak için mevcut yedi farklı ayarı gözden geçirir ve doğru Otomatik Sabitleyici modunu tespit eder. Bu nedenle ister yakın plandan bir bebeğin yüzünü çekin, isterseniz tam zumda hareket halinde bir video çekin; her iki fotoğraf makinesi her seferinde net sonuçlar üretir.HR SX160IS BLACK

Her seferinde mükemmel resimler 

PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS billur gibi fotoğraflar çekecek akıllı görüntüleme teknolojileriyle donatılmıştır. Her iki modelde de yeni bir 16 Megapiksel sensör vardır; arkadaşlarınızın ve ailenizin büyük beğenisini toplayan canlı renkler ve göz alıcı ayrıntılarla bezeli çekimler yapabilmenizi sağlar. Canon’un DIGIC 4 görüntü işlemcisi günbatımından kış tatili çekimlerine kadar resimlerin çabucak ve gerçekte sahip olduğu tüm ayrıntılarıyla birlikte yakalanmasını garantiler.

İster aile pikniğini ister tematik parklarda geçirdiğiniz saatleri, isterseniz de kumsalda geçen akşam saatlerini çekiyor olun, PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS, Geliştirilmiş Konu Tespiti teknolojili Akıllı Otomatik mod sayesinde tek bir tuş dokunuşuyla kusursuz görüntüler elde edebilirsiniz. 32 farklı sahne tipini akıllıca tarayıp uygun tespiti yapan Akıllı Otomatik, sahneyi analiz eder ve fotoğraf makinesi ayarlarını buna göre düzenleyerek gurur duyacağınız resimler çekmenizi sağlar.

Fotoğraf makinesine hakim olduktan sonra yepyeni denemeler yapmaya hazır hale gelebilir ve enstantane hızı ve diyafram gibi fotoğraf makinesi ayarlarını istediğiniz gibi ayrı ayrı kontrol edebilmek için Tam Manuel Kontrol modunu rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaratıcı Filtreleri kullanarak yeni PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS ile eşsiz, eğlenceli çekimler yapmak çok daha kolaydır. Bu filtreler resimlerinize ve videolarınıza mevcut altı efektten birini ekleyerek çekiminizi bambaşka bir havaya büründürür. Balıkgözü efektiyle resimlerinize yeni bir perspektif katın veya Oyuncak Kamera Efektiyle retro stilli çekimler yapın.

Fotoğrafı ve videoyu büyük ekranda izleme 

PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS’nin her şeyi tüm ayrıntılarıyla ve zengin renkleriyle görüntüleyen büyük 7,5cm (3.0’’) LCD ekranında görüntülerinizi anında oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Yeni kullanıcılar, fotoğraf makinesinin ayarları ve modları üzerinde uzmanlaşmanızı sağlayacak bir basit kılavuzu da içeren, ekran üzerinde gösterilen İpuçları ve Öneriler’e de erişebilirler.

PowerShot SX500 IS ve PowerShot SX160 IS sayesinde özel aile anları stereo sesli yüksek kalitede HD video kayıtlarıyla yıllarca yaşatılabilir. Özel Video Kaydı Tuşu fotoğraf ve video çekimi arasında çabucak geçiş yapabilmenizi sağlayarak çekim esnekliğini ve yaratıcılığı artırır. HDMI-CEC bağlantısı sayesinde ise uyumlu HD televizyonlarda büyük ekranda izleme yapabilirsiniz.

PowerShot SX500 IS – temel özellikler:

 • 24mm geniş lensli mini 30x ultra zumlu fotoğraf makinesi
 • 16 Megapiksel
 • Akıllı IS
 • Geniş 7,5 cm (3.0 inç) LCD ekran
 • Akıllı Otomatik modu 32 sahneyi tespit eder
 • HDMI ile HD videolar (720p)
 • Zum Çerçeveleme Asistanı
 • Eğlenceli Yaratıcı Filtreler
 • Tam Manuel kontrol
 • Yüz Tespiti

PowerShot SX160 IS – temel özellikler:

 • 16x optik zum, 28mm geniş Canon lens
 • 16 Megapiksel
 • Akıllı IS
 • Geniş 7,5 cm (3.0″) LCD; İpuçları ve Öneriler
 • Akıllı Otomatik modu 32 sahneyi tespit eder
 • HDMI ile HD video
 • Eğlenceli Yaratıcı Filtreler
 • Tam Manuel kontrol
 • iFrame video
 • AA piller