Bugüne Kadar Üretilen En İnce Masaüstü Bilgisayar HP Spectre One

1953 yılından bu yana seçkin ve yenilikçi tasarımın en önemli uluslararası platformlarından birini oluşturan iF Ürün Tasarım Ödülleri, HP’nin Windows 8 portföyündeki üstün performanslı masaüstü bilgisayarı HP Spectre One All-in-One’ı birinciliğe layık gördü.

HP, ödülünü, Münih’teki BMW World’de 22 Şubat 2013 tarihinde düzenlenecek törende alacak. Ödüllü bilgisayar ise, Mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Masaüstündeki ödüllü incelik: HP Spectre One All-in-One

Geleceğin trendlerine en üstün kalite ve performansla cevap verdiği gözlenen ve “yenilikçi tasarımı” ile ödüle layık görülen HP Spectre One All-in-One’ı rakiplerinden ayıran en belirgin özelliği, dünyanın en ince masaüstü bilgisayarı olması. Aynı zamanda üretim aşamasında kullanılan ileri teknoloji yazılım ve donanımlar sayesinde fark yaratan masaüstü bilgisayar, sadece 11.5 mm eninde. 59,9 cm’lik (23.6 inç) 1080p tam HD cam kaplı dokunmatik ekranı ise, akıllı dokunmatik sensörler ile eşsiz bir Windows 8 deneyimi yaşatmak için özel tasarlanmış. hp_spectre_one

Geleceğin teknolojisi NFC HP Spectre One’da!

Yeni nesil kablosuz iletişim teknolojileri arasında en güçlü sistemlerden biri olan yakın alan iletişimi (NFC), HP Spectre One’ın ön plana çıkan bir diğer özelliği. Ödeme sistemleri ve mobil operatörler tarafından desteklenen, kısa sürede endüstri standardı haline gelen NFC teknolojisini teknik altyapısında barındıran cihaz, bu teknolojiye sahip diğer cihazlar ile kolaylıkla bağlantı kurmaya imkân sağlıyor.

Intel’in yeni nesil işlemci modeli Ivy Bridge ile birlikte gelen, grafik gücünü ise NVIDIA’dan alan HP Spectre ONE’ın diğer teknik özellikleri ise şöyle: TrueVision lens, Beats Audio ses sistemi,  HP Connected Music, 4 GB RAM, 1 TB sabit disk hafızası, iki adet USB port, HDMI girişi, kart okuyucusu, ethernet bağlantısı, Wi-Fi özelliği ve kullanıcının tercihine göre özelleştirilebilen grafik ve SSD seçenekleri.

hp_spectre_one1

Dünya çapında prestij ve kalitenin simgesi: iF etiketi

Her sene tasarım, iş dünyası, sanayi ve eğitim sektörlerinden dünyaca tanınmış isimleri jüri üyesi olarak belirleyen iF, üç günlük oturumlardan ve detaylı tasarım incelemelerinden sonra ödül sahiplerini belirliyor.

Tasarım kalitesinin yanı sıra yenilik, çevreye duyarlılık ve üretim kalitesi ölçütlerini de dikkate alan iF Tasarım Ödülleri’nin kazananlar açısından en önemli getirisi, ödülü temsil eden ve kalite sertifikası olarak kabul edilen iF etiketi. Bu etiket, 60 yıldır uluslararası bir marka olarak kabul görüyor ve ödül kazanan ürünleri ön plana çıkararak küresel pazarda tüketicilere rehberlik ediyor.