Ana sayfa Akıllı Telefon Bu 5 harika Android özelliğinden haberiniz var mı?

Bu 5 harika Android özelliğinden haberiniz var mı?

Evdeyken SmartLock özelliğini kullanın, kafanız rahat olsun

Biliyorsunuz, artık akıllı telefonlarda standart olarak Pin, yüz tanıma ve parmak izi okuma sistemleri bulunuyor. Tabii teknoloji olarak farklılıklar var, ama bu da farklı bir konu.

Yoldayken, iş yerindeyken ya da okuldayken, akıllı telefonunuzda kilit sistemini defalarca kez kullanıyorsunuz. Yeri geliyor parmak izi okutuyor, yeri geliyor yüz tanıma sistemini kullanıyorsunuz. Peki bu güvenlik önlemlerine evinizde de gerek var mı? TV izlerken ya da kanepede keyif yaparken telefonunuza her ihtiyaç duyduğunuzda bu sistemleri aktifleştirmek şart mı? Eğer isterseniz şart değil.

Ayarlar, Güvenlik ve Akıllı Kilitleme (Smart Lock) başlığına giderek Pin numaranızı girebilir ve kilit sistemlerini devre dışı bırakabilirsiniz. Tabii aktifleştirmek istediğinizde de yine buraya gitmeniz gerekiyor.

Bu 5 harika Android özelliğinden haberiniz var mı?

Wi-Fi ağınızı aileniz ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşın

Evinize arkadaşlarınız ya da aile üyeleri geldiğinde, sizden kolay internet için Wi-Fi bağlantısı talep edebiliyorlar. Bunun için de şifre vermeniz gerekli. Eğer uzun ve zor bir şifre belirlemişseniz, bunu paylaşmak genellikle zor olur. Yeni Android özelliği sayesinde bu zahmetten kurtulmanız mümkün.

Ayarlar başlığına gittikten sonra, Network Ağ ve sonrasında da Wi-Fi başlığını seçmelisiniz. Buradan ağ bilgilerinizi paylaşabileceğiniz gibi, isterseniz bir QR kodu oluşturarak bunu paylaşabilir ve bu kod sayesinde arkadaşlarınızın kolayca ağa dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

Tabii Wi-Fi ağınızı paylaşmak istiyorsanız, güvenlik tarafını elden bırakmamalı ve “misafir ağı” unsurunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Oppo Reno3 Pro! Kavisli 90Hz ekranla su gibi bir deneyim!

1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler