Home Genel Bored Ape restoranı artık kripto kabul etmiyor

Bored Ape restoranı artık kripto kabul etmiyor

0
Bored Ape

Popüler NFT koleksiyonundan esinlenen Bored Ape restoranı, bundan sonra kripto para kabul etmeyeceğini, sadece dolarla satış yapacağını açıkladı.

Kripto ve NFT pazarının son dönemde, biraz da birbirine paralel olarak yaşadığı çöküş, bu alana tamamen kazanç amacıyla yatırım yapan kişilerin yatırımını da boşa çıkarmış oldu. Kripto pazarında son haftalarda toplamda milyarlarca dolar kaybedilirken, NFT fiyatları da genel olarak düşüş yaşadı.

NFT pazarında yaşanan bu gerilemeyi gözler önüne seren bir olay, bu hafta Amerika’da yaşandı. En pahalı ve en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape NFT’lerinden esinlenen The Bored and Hungry adlı restoran, kuruluşundaki en büyük reklam noktalarından birinden vazgeçti. Los Angeles’ta bulunan restoran, bundan sonra kripto para kabul etmeyeceğini açıkladı. Bored Ape temasıyla açıldığı için NFT ve kripto için bir sembol haline gelen restoranın bundan sonra sadece dolarla alışveriş yapacak olması, kripto ve NFT pazarının geldiği noktayı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Nisan ayında Los Angeles’ta açılan Bored & Hungry, kripto para kabul etme konusunda geri adım atmasından çok da etkilenmemiş gibi görünüyor. Restoran artık kripto para kabul etmiyor olsa da bu kararın müşteri yoğunluğunda çok fark yaratmadığı söyleniyor. Görünüşe göre kripto paralar şu anda, en azından kısa süre öncesine kadar, bir yatırım aracı olarak görülüyor olsa da günlük hayattaki kullanımları son derece sınırlı kalmaya devam ediyor.

Yeni PlayStation Plus artık Türkiye’de

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version