Ana sayfa Haber BMW 6 Serisi, Mercedes AMG Modellerinin Kabusu Olmaya Niyetli!

BMW 6 Serisi, Mercedes AMG Modellerinin Kabusu Olmaya Niyetli!

BMW’nin spor araç mucizesi  6 serisi, en büyük rakibi Mercedes’e meydan okumak için yenilendi. BMW 6 Serisi, Mercedes’in sportif üst sınıf AMG modellerinin kabusu olabilir.

4894 mm. uzunluk, 1894 mm. genişlik ve 1369 mm. yükseklik değerlerine sahip BMW 6 Serisi Coupe, 2855 mm’lik dingil mesafesinin de etkisiyle, sportif coupe bir araç olmasına rağmen önde ve arkada geniş bir diz ve baş mesafesi sunuyor. 6 Serisi Gran Coupe ise 6 Serisi Coupe ile aynı genişlik ve yükseklik değerlerini paylaşırken, 5007 mm. uzunluk ve 2968 mm. dingil mesafesiyle serinin en uzun aracı olma ayrıcalığına sahip. Sınıfının en iyi değerlerini sunan Gran Coupe’de sportif coupe profilini bu kadar uzun bir araçta başarıyla koruyabildiği için bence BMW mühendis ve tasarımcılarını kutlamak gerek.

Bu sıra dışı boyutlar, spor bir otomobil olmasına rağmen BMW 6 Serisi Coupe’de ve Gran Coupe’de 460 litrelik bir bagaj hacmi sunulmasına olanak tanıyor. 6 Serisi Coupe’den farklı olarak, Gran Coupe’de arka koltuklar yatırılabiliyor ve bu sayede bagaj kapasitesi 1265 litreye kadar yükseltilebiliyor.

Gösterişli bir tamponun eşlik ettiği ön bölüm ve keskin bakışlı farlar meraklı bakışları üzerinde toplamayı başarırken, kaput boyunca genişleyerek A sütununa kadar devam eden hat çizgileri, yanda ise gövdeyi boydan boya geçen keskin bir hat çizgisiyle birlikte araca dururken bile hareket ediyormuş izlenimi veriyor.

Aracın dış tasarımındaki elit ve dinamik çizgiler, iç mekanda da kendisini gösteriyor. BMW 6 Serisi Coupe ile 6 Serisi Gran Coupe aynı ön panel ve gösterge panelini paylaşıyor. İki araç arasındaki en önemli fark ise arkada oturan yolcuların daha geniş bir diz mesafesine sahip olmaları…

Aracın ön paneli diğer BMW modellerinden tanıdık. Orta konsolun en üst kısmında renkli bir TFT ektan yer alıyor. Bu ekran aracılığıyla araçla ilgili her türlü ayarı seçebiliyor, navigasyon başta olmak üzere her sisteme bu ekran aracılığıyla kumanda edebiliyorsunuz. Bu bölümün altında yine havalandırma ızgaraları, müzik ve klima sistemleri sıralanıyor. 6 Serisi model gamında Bang & Olufsen ses sistemi tercih ediliyor.

Çift renkli ön panel hoş bir ortam oluşturuken, her yöne ayarlanabilen ön koltuklar ise hem ergonomik hem de sürücüye ideal oturma pozisyonunu bulmakta yardımcı oluyor.

Ülemizde BMW 6 Serisi Coupe ve Gran Coupe modelleri 640d xDrive versiyonuyla satışa sunuluyor.Ülemizde BMW 6 Serisi Coupe ve Gran Coupe modelleri 640d xDrive versiyonuyla satışa sunuluyor. 4.4 litrelik twin-turbo V8 motorun elde ettiği 402 HP’lik güçle gerçek bir adrenalin makinası olan 6 Serisi Gran Coupe 650i, 4.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeriyle sportif bir sürüş arayanların kalbini çok çabuk fethedebiliyor. 4395 cc hacmindeki motor 2000-4500 d/d aralığında kesintisiz olarak 650 Nm tork değerine imza atıyor. Aracın son hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış. Sakin kullanım ve EcoPro modunda araç ortalama 9 litre civarı yakıt tüketirken, bu kadar güçlü dinamiklere sahip bir otomobilde çok fazla sakin kalamıyorsunuz. Araç, 200 km/s sınırı aşıldığında bile etkileyici motor sesi dışında çok fazla rahatsız edecek bir gürültüyü iç mekana yansıtmıyor.

BlackBerry CEO’su Çok Mutlu

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler