Ana SayfaHaberBizimSokak.com Komşuluk İlişkilerini Yeniden Canlandırmayı Hedefliyor

BizimSokak.com Komşuluk İlişkilerini Yeniden Canlandırmayı Hedefliyor

Yeni açılan BizimSokak.com, üyelerine, yaşadıkları mahalleyle ilgili tüm bilgileri öğrenme ve komşularıyla iletişim kurma imkanı sunuyor. BizimSokak.com, dünyada son üç senedir konuşulan “hyperlocal” uygulamalarının Türkiye’ye uyarlanmış bir versiyonu.

BizimSokak.com, altyapısı sayesinde İnternet siteleri ve popüler sosyal ağlardaki bölgesel konuları da filtreleyip üyelerine sunuyor. Arama motorlarına kıyasla kullanıcıya daha rafine bir içerik sunabiliyor. Yaşadığınız yerde olan biten her şeyi saatlerce arama yapmadan görebiliyorsunuz. Örneğin, başkabir semte taşınacaksınız. Orası nasıl bir yer? O semtte yaşamak nasıl? Bu soruların cevaplarını hemen bulabiliyorsunuz. Herhangi bir semtteki etkinlikleri listelemeniz birkaç saniye alıyor. Mahallenizde belli bir noktayla ilgili şikayetiniz mi var? Fotoğrafını çekip sitemize ekleyebilir, şikayetinizi paylaşan başkaları olup olmadığını öğrenebilir, bu kolektif güçle yetkililere başvurup daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Veya isterseniz, satmak istediğiniz ürününüzü BizimSokak.com üzerinden tekliflere açabilir, yakın çevrenizdeki biralıcıya kısa sürede satabilirsiniz. Yaşadığınız yerin en iyi fırını, pastanesi,kafeteryası, okulu, hastanesi gibi bilgileri de bunlara dair birinci eldentecrübesi olan üyelerin görüşlerini okuyarak bulabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk “bölgeye özelsosyal paylaşım girişimi” BizimSokak.com yayına başladı.Yakında tüm Türkiye’yi kapsayacak, şu anda İstanbul’a odaklanmış olan BizimSokak.com,üyelerine yaşadıkları, çalıştıkları veya ilgilendikleri mahallelerle ilgili tümbilgileri öğrenme ve paylaşma imkanı sunuyor.

- Reklam -

Dünyadason üç senedir konuşulan “hyperlocal” uygulamalarının Türkiye versiyonu olan BizimSokak.com,tek tek mahalle ölçeğine kadar odaklanabiliyor. Üyeleri için BizimSokak.com, oturduklarımahalle, çevre semtler, yerel haberler ve her gün kullandıkları hizmetlerleilgili temel referans noktası olmayı hedefliyor. Üyeler, sitenin sağladığı etkileşimli ortamda birbirleriyle iletişimkurabiliyor, en iyi okulların nerede olduğu, emlak piyasasında hangigelişmelerin yaşandığı, belediye hizmetlerinde ne gibi değişiklikler ve iyileştirmeler kaydedildiği gibi akla gelebilecek her türlü yerel konuda görüşalışverişi yapabiliyor. Üyeler, şehir ve ilçelerdeki ilgilendikleri mahalleriseçerek orayla ilgili ilanları, asayiş, belediye hizmetleri gibi yerel haberleri veya komşuların birbirleriyle konuşmalarını takip edebiliyor. Üyeler,çevreleriyle ilgili sorun, görüş ve değerlendirmelerini de paylaşabiliyor. BizimSokak.com, İstanbul’un Kadıköy ilçesini kapsama alanına aldı. Kadıköy’üdiğer ilçeler takip edecek. Site, en yakın zamanda tüm Türkiye’ye yönelikiçerik sunmayı hedefliyor.bizimsokak_main

BizimSokak.com’da firmalara bölgeye özel reklam yapma imkanı sunuluyor. Örneğin, Moda semtinde faaliyet gösteren bir işletme, reklamını sadece bu semt ve civar semtlerde oturan üyelerin göreceği şekilde yayımlatabiliyor. Bu da bölgesel tanıtımimkanı ve reklam yatırımından daha isabetli geri dönüşler almasını sağlıyor. Üyeişyerleri, kendilerini en doğru ve samimi şekilde tanıtarak şletmelerine yenimüşteriler çekebiliyor. Yerel içerik sağlayan blog yazarları, haber siteleri,yerel yönetimler gibi kesimler de BizimSokak.com ile işbirliği yaparak kendiziyaretçi trafiklerini artırabiliyor. Üyeler, yaşadıkları veya çalıştıklarısemti, daha kaliteli bir yere dönüştürmek için BizimSokak.com yöneticileri vekomşularıyla işbirliği yapabiliyor.

BizimSokak.com’unkurucusu Çağdaş Berksan, bilişim teknolojilerinin her alanında ve her kademede görev almış, 19 yıllık deneyim sahibi bir isim. Berksan, BizimSokak.com’u şu sözlerle anlatıyor: “Türkiye’de İnternet kullanıcılarına yerel içerik sunmak anlamında bir eksiklik olduğunu gördük ve BizimSokak.com’u kurduk. Mahalle ve hatta sokak bazında içerik sunabilecek bir altyapımız var. Arama motorlarına kıyasla kullanıcıya daha rafine bir içerik sunabiliyoruz. Yaşadığınız yerde olan biten her şeyi saatlerce arama yapmadan görebiliyorsunuz. Örneğin, başkabir semte taşınacaksınız. Orası nasıl bir yer? O semtte yaşamak nasıl? Bu soruların cevaplarını hemen bulabiliyorsunuz. Herhangi bir semtteki etkinlikleri listelemeniz birkaç saniye alıyor. Mahallenizde belli bir noktayla ilgili şikayetiniz mi var? Fotoğrafını çekip sitemize ekleyebilir, şikayetinizi paylaşan başkaları olup olmadığını öğrenebilir, bu kolektif güçle yetkililere başvurup daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Veya isterseniz, satmak istediğiniz ürününüzü BizimSokak.com üzerinden tekliflere açabilir, yakın çevrenizdeki biralıcıya kısa sürede satabilirsiniz. Yaşadığınız yerin en iyi fırını, pastanesi,kafeteryası, okulu, hastanesi gibi bilgileri de bunlara dair birinci eldentecrübesi olan üyelerin görüşlerini okuyarak bulabilirsiniz. BizimSokak.com’u kurmaktaki amacımız, Türkiye’de güvenilir, doğru ve kapsamlı yerel içerik konusunda liderolmak ve bunu da üyelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting