Ana Sayfa Haber “İnternetle Hayat Kolay” 2012 Yılında 2000’i Aşkın Kişiyi İnternetle tanıştırdı

“İnternetle Hayat Kolay” 2012 Yılında 2000’i Aşkın Kişiyi İnternetle tanıştırdı

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İnternetle Hayat Kolay”, Mayıs ayından bu yana 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştırdı.

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlamayı hedefleyen TTNET, 2012 Mayıs ayında başlattığı ve internet okuryazarlığını artırma hedefiyle yola çıkan “İnternetle Hayat Kolay” projesi ile 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere 2000’i aşkın kişiye eğitim verdi.

TTNET’in, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi internetle tanıştırıyor. TTNET, iletişim teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefliyor.İHK görsel_1

“İnternetle Hayat Kolay” projesiyle eğitimi katılımcıların ayağına götüren TTNET Eğitim TIRI teknolojik donanımıyla kursiyerlere eğitim uygulamalarını aynı anda deneyimleme ve interaktif bir eğitim yaşama imkânı sunuyor.

Başvuruların, katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla alındığı projede, uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting