Bitcoin ilk yedi ayda %76 kazanç sağladı

Bitcoin için fiyat artışı

Bitcoin, 2023’ün ilk yedi ayını geride bırakırken her ne kadar arada dalgalanmalar da olsa yıl başından bu yana yatırımcısına %76 kazanç sağladı.

Coinshares verilerine göre geçtiğimiz iki haftada kripto varlıklardan çıkışlar oldu. Çıkışların %93’ü long-Bitcoin yatırım ürünlerinde olurken, short-Bitcoin’de 14 haftada toplam 3.1 milyon dolar değerinde çıkış görüldü. Yatırımcılar bu süreçte Ethereum harici diğer altcoinleri tercih etti. Son sekiz haftada altcoinlere toplam 19 milyon dolarlık girişler olurken, geçtiğimiz hafta Cardano, Solana ve XRP’ye sırasıyla 0,64 milyon dolar, 0,6 milyon dolar ve 0,5 milyon dolarlık girişler oldu. Ethereum ve Avalanche’ta ise sırasıyla 1,9 milyon dolar ve 0,4 milyon dolar tutarında çıkışlar görüldü.

Bitcoin için fiyat artışı

Yeni Hyundai KONA

Günün gelişmelerine bakacak olursak. ABD’de regülasyon eksiklikleri ve SEC davaları sürerken ABD’nin gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesi olan IRS, staking gelirlerinin vergilendirilmesi gerektiğini yönünde açıklamalarda bulundu. Ayrıca SEC ve Terraform Lab arasındaki davaya bakan hakim, XRP davasındaki hakimin kararını yanlış bulduğunu, bireysel ve kurumsal kıymet satışlarının arasında hiçbir fark olmadığını açıkladı. Negatif haberler arasında ayrışan haber ise UBER CEO’sunun dün bir programda yakın zamanda Uber’in kripto para ile ödeme kabul edebileceğini duyurmasıydı.

Bu haber akışları kripto piyasasında çok etkili olmasa da Bitcoin’de iki haftadır düşüş trendi ve ardından gelen geçtiğimiz haftanın yatay hareketliliği yatırımcılardaki Bitcoin ilgisini düşürerek altcoinlere yönelmesine neden oldu.

Kripto piyasasının toplam değeri sabah saatlerinde 1,12 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerde negatif bir seyir hakimken, son 24 saatte altcoinler arasında ayrışan ALPACA %40’lık yükselişle en çok kazandıran kripto varlık olarak yerini aldı.

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remake geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir