Bir Garip Telefon Octa-Core

Bir garip telefon Octa-Core
Bir garip telefon Octa-Core

Çinliler ilginçliklere imza atmaya devam ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgiler haberimizde yer alıyor. Asya’da ünlü firmaların ünlü cihazlarının kopyalandığına sıklıkla şahit olmaktayız.

Onlardan birini de ZTE Blade S6 ve diğerleri oluşturuyor. Telefon görünüş olarak Apple’ın iPhone 6’sına benziyor. Telefon adeta klonlanmış bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

Apple bundan birkaç ay önce iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı kullanıcıların kullanımına sunmuştu. Çinli OEM firmaları, Apple cihazlarını ve ürünlerini bundan böyle de kopyalamaya devam edeceğe benziyor.

Ünlü Çinli alışveriş sitesi Alibaba’da bugün ilginç bir ürüne rastladık. Telefonun ismi Octa-Core; yani sekiz çekirdek. Ki bu yongasetlerinde kullanılan bir terim. Artık bundan böyle telefon olarak da karşımıza çıkacak.

Bir garip telefon Octa-Core
Bir garip telefon Octa-Core

Octa Core’un özellikleri ise şunlar: MediaTek MT6592M yongaseti. Yongasetinde; 1.4 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Telefonda 5 inç yarı HD 1280×720 çözünürlüğünde ekran kullanılmış.

1 GB ana bellek, 8 GB dâhili depolama alanı ve Android Kit Kat 4.4.2 diğer özellikler arasında yer alıyor. Telefon; 100 dolar yaklaşık olarak 233 TL’ye satışa sunulacak.

Twitch’den Müzik Kütüphanesi Geliyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin