iPhone Tadında Bir Telefon ZTE Blade S6

iPhone Tadında Bir Telefon ZTE Blade S6

Çinli telefon üreticisi ZTE’nin yeni model telefonu Blade S6 tam bir iPhone tadında. ZTE Blade S6 ile ilgili tüm bilgiler bugün itibariyle ortaya çıktı.

Yeni amiral gemisi telefon 64 bit destekli MediaTek yongasetini kullanacak. Telefonun tasarımı tanıdık gelebilir; zira iPhone’a benziyor. ZTE’nin yeni model telefonu Qualcomm Snapdragon 615 yongasetini kullanacak.

Telefonun diğer teknik özellikleri ise şunlar: 5 inç HD 1920×1080 çözünürlüğünde ekran, 2 GB ana bellek, 16 GB dâhili depolama alanı. Cihazın arka kamerası 13 megapiksel, ön kamerası ise 5 megapiksel olacak.

Telefonun bataryası ise 2400 mAh. Telefonda; Android Lollipop 5.0 işletim sistemi yer alacak. Telefonun en dikkat çekici özelliği ise yongasetindeki işlemcinin 8 sekiz çekirdekli oluşu.

iPhone Tadında Bir Telefon ZTE Blade S6
iPhone Tadında Bir Telefon ZTE Blade S6

Telefon ilk olarak Asya’da 10 Şubatta satışa sunulacak. 27 Şubat itibariyle de İngiltere, Fransa ve Almanya’da kullanıcılarla buluşacak.

Telefonun 250 dolar yaklaşık olarak 595 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Amiral gemisini ucuz fiyata almak isteyenler için güzel bir haber.

Vodafone Red’liler 23 Ülkede Özgürce Konuşuyor