Ana SayfaGenelAudi ve Ford otonom araç için işbirliği yapacak

Audi ve Ford otonom araç için işbirliği yapacak

Dünyanın en büyük iki otomobil markası olan Audi ve Ford çok önemli bir işbirliğine imza atmak için bekliyor. Otomotiv endüstrisi şu an bu işbirliği kararına kitlenmiş durumda.

Büyük şirketler çok daha devasa projeler için bir araya gelebiliyor. Son olarak bir araya gelen kuruluşlar BMW ve Daimler şirketleriydi. Her iki otomotiv kuruluşu da devasa bütçelere sahip olmasına rağmen yine de rakiplerine karşı işbirliğini daha kolay bir yol olarak görmüşlerdi. Görünen o ki Ford ve Audi de yine benzer bir birliktelik gerçekleştirmek istiyor.

Audi ve Ford otonom araç konusunda iddialı

Audi şirketi otonom araç ile ilgili kendisini daha çok geliştirmek istiyor. Biir Alman dergisinde yayınlanan habere göre Frankfurt motor Show’da Audi, Ford ile otonom araç konusunda işbirliği yapacağını açıklayacak.

otonom araclar 1

Audi’nin amiral gemisi olarak bilinen A8 in level 3 otonom özelliklere sahip olduğu ile ilgili bazı duyumlar ortaya çıktı. Şirket bunu tam olarak açıklamak için otomotiv devlerinin bir arada olduğu zamanını bekliyor. Audi zaten uzun bir süredir Amerikan devleri ile güçlerini birleştirmek istediğini söylüyordu. Böylece şirket amacını tam olarak yerine getirmiş olacak.

Otonom araç pazarı her geçen gün daha fazla büyüyor ve bu pazara hiç tahmin edemeyeceğiniz isimler dahil olmayan başlıyor. Apple gibi kuruluşlar ve Tesla şuan otonom araç konusunda en ileri düzey çalışmaları gerçekleştiriyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde otonom araçlar ile ilgili bizleri ne tür haberler bekleyecek?

Audi BMW ve Mercedes-Benz’e karşı Çin’deki premium mücadelesine devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting