Asus Zenfone 3 Laser video inceleme


Asus Zenfone 3 Laser ’e profilden bakıldığında Zenfone 3’e inanılmaz çok benziyor. Ürünü yakından incelediğinizde kaliteli bir işçiliğe sahip olduğu hemen anlaşılıyor. Farkı, Zenfone  3 Laser’in daha kompakt bir yapıda sahip olması ve daha hafif bir alüminyum çerçeve kullanması.

Asus Zenfone 3 Laser, 5.5 inç büyüklüğünde bir IPS ekran kullanıyor. Bu ekran Asus Zenfone 3 Max ’in aksine 720p yerine Full HD yani 1080p çözünürlüğüne ulaşıyor. Bu önemli bir özellik. Zenfone 3 Max’in HD çözünürlüğüne sahip 5.2 inç ekranını beğenmemiştik. Zenfone 3 Laser’de  1080×1920 piksel çözünürlüğünün desteklenmesi bu yüzden önemli bir artı. Ayrıca 421 cd/m2’lik bir parlaklık değeri bu ekranı ışıklı ortamlarda sorunsuzca çalışmasını sağlaması da çok önemli.  Ekranın keskin, yüksek kontrastlı ve abartılmamış bir renk dengesine de sahip olması  Zenfone 3 Laser’e önemli bir güç katıyor.

Sekiz çekirdekli olan Snapdragon 430, 1.4 GHz sistem saat frekansı ile çalışıyor. Sahip olduğu 2 Gbyte bellek yardımıyla da ancak günlük görevleri yerine getiriyor. Dolaysıyla bu üründen yüksek bir performans beklemek yanlış olur.

32 Gbyte’lık kapasitenin 22 Gbyte alanının boş olması beğendiğimiz bir özellik. Kapasite sorunu çeken kişiler MicroSD kart yuvası yardımıyla kapasiteyi arttırabiliyorlar.

3000 mAh’lik bir pil ile çalışan Zenfone 3 Laser, yoğun kullanımda 8 saat kesintisiz çalışabiliyor.

Asus Zenfone 3 Laser, 13 MP’lik bir arka kamera ile donatılmış. Bu kameranın en önemli özelliği Lazer otofokuz özelliğini desteklemesi. Lazer otofokuz’un avantajı hızlı odaklama sayesinde kaliteli fotoğraflar çekilebilmesi. Çift taraflı flash özelliğine de sahip olan Zenfone 3 Laser, beyaz dengesi başarılı, detaylı ve renkleri güçlü fotoğraflar çekebiliyor.  Bu ürün gündüz çekimlerde iyi bir kalite yakalıyor. Karanlık ortamlarda  ise ne yazık ki gren efekti ile savaşıyor.

Teknik Özellikler

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 430
Ekran: 5.5 inç IPS 1080×1920
Bellek/Kapasite: 2 GByte / 16-32-64 GByte
Kamera:  8 MP ön/13 MP arka
Boyut: 149 x 76 x 7.9 mm
Ağırlık: 150 gr

Yeni Nokia 3310 ön siparişleri durduruldu!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git