Ana sayfa Akıllı Telefon Asus Zenfone 2 Başarılı Olabilecek mi?

Asus Zenfone 2 Başarılı Olabilecek mi?

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden birisi olan Asus, mobil pazarda uzun bir süredir kendine yer bulmaya çalışmakta. 2013 yılında tanıttığı PadFone ve FonePad 7 ile mobil dünyanın ilgisini çeken Tayvanlı teknoloji devinin sektöre entegre olması ise yine 2013’ün Ekim ayında tanıttığı PadFone Mini ile oldu. “Tablet telefon Hybrit” bu yapı ilginç olduğu kadar pahalıydı ve bu durum PadFone Mini’nin geniş kitlelere uzak durmasını sağlıyordu.

Firma geçtiğimiz yıl Zenfone ailesi ile mobil pazarı resmen salladı. 4 inç, 5 inç ve 6 inç ekrana sahip farklı donanımlarda telefonlarla her kesime hitap etmeyi amaçlayan Asus bu noktada beklemediği bir satış başarısı yakaladı. Bu yıl yapılan CES 2015‘te 4 GB sistem belleğine sahip telefonu Zenfone 2‘yi tanıtan firma Android ekosisteminde büyük bir beklenti oluşmasına sebep olmuştu.

asus-zenfone-2-lansman

Geçtiğimiz gün yapılan lansmanla tanıtılan yeni nesil Zenfone 2 ailesi ise yine farklı fiyat aralıkları ile kullanıcılara sunuldu.

  • 1.8 GHz Intel Atom Z3560 işlemci – 4 GB RAM – 16 GB depolama 1099 TL
  • 2.3 GHz Intel Atom Z3580 işlemci – 4 GB RAM – 32 GB depolama 1299 TL
  • 2.3 GHz Intel Atom Z3580 işlemci – 4 GB RAM – 64 GB depolama 1499 TL

Peki 4 GB sistem belleğine sahip Asus Zenfone 2 başarılı olabilecek mi?

Bu sorunun cevabını vermek pek olası görünmüyor fakat Asus‘un Zenfone serisinin başarılı olmasının en önemli sebebi fiyat performans telefonu olmasıydı. Oysaki artık telefonun fiyatı 1500 TL’leri buldu ve bu fiyat segmentinde çok farklı alternatifler kullanıcılara sunulmakta. Intel’in Atom Z3560 ve Z3580 işlemcileri ise halen bir bilinmez ve performansı, Snapdragon 801AA ile Krin 925 arasında diyebiliriz. Evet, telefonda 4 GB bellek kullanılıyor ve açıkçası Zenfone 2 bu noktada öncü bir telefon fakat halen boşta bellek kullanımının %67 olduğunu da belirtelim.

2.3 GHz Intel Atom Z3580 işlemci li ve 32 GB depolama alanına sahip Zenfone 2′nin kullanıcılar tarafından ilgi göreceğini düşünmekteyiz. 1300 TL’lik fiyat ise birçok kullanıcının halen ilgi gören LG G3 ve Note 3’ü tekrar değerlendirmesini sağlayabilir.

En çok üzüldüğümüz konu ise 299 dolara satılan bir telefonun ülkemizde neredeyse tam iki katı fiyata satışa sunulabilmesidir…

Ekran Alıntısı

 

Peki sizce Asus Zenfone 2 başarılı olabilecek mi?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler