Ana SayfaGenelASUS, Swift OLED serisi oyuncu monitörlerini duyurdu

ASUS, Swift OLED serisi oyuncu monitörlerini duyurdu

Yansıma önleyici panele sahip 42 ve 48 inç Swift OLED oyuncu monitörleri 138 Hz yenileme hızıyla 4K görüntüler ve 0,1 ms (griden griye) süper hızlı tepki süresi sunuyor

ASUS Republic of Gamers (ROG), Swift OLED serisi oyuncu monitörlerini duyurdu. Yüksek verimlilikle daha parlak görüntüler sunabilen yeni nesil OLED panellere sahip olan bu monitörler, inanılmaz ayrıntılar ve son derece net metinler elde edilmesini sağlayan alt piksel dizilimiyle görüntü deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Swift OLED

42 inç ROG Swift OLED PG42UQ, hız aşırtmayla 138 Hz’e ulaşan yenileme hızında 4K görüntüler verebilen etkileyici bir oyuncu monitörü. OLED panel en koyu siyahları oluştururken, %98 DCI-P3 renk gamı ve Delta E < 2 renk farkıyla olağanüstü renkler sunuyor. Ultra hızlı 0,1 milisaniye (GTG) tepki süresi ise harika izleme ve oyun deneyimleri vadediyor. Daha geniş model olan 48 inç ROG Swift OLED PG48UQ, daha da büyük ekranda oyun oynamak isteyenlere hitap ediyor.

ROG OLED monitörler ısı dağıtımı için daha fazla yüzey alanı sunan özel bir soğutma bloğuna sahip. Bu da modellerin %8 daha düşük sıcaklıkta çalışmasını ve böylece daha yüksek OLED performansı ve daha uzun kullanım ömrü elde edilmesini sağlıyor.

Standart parlak OLED panellerin aksine, ROG OLED oyuncu monitörlerindeki panellerde özel yansıma önleyici mikro doku kaplama bulunuyor. Bu kaplama dikkat dağıtan yansımaları en aza indirgiyor. Bunun dışında bir de ekranın parlaklık düzeyini koruyan tercihe bağlı tek tip parlaklık ayarı özelliği bulunuyor. Bu özellik parlak beyaz pencerelerin boyutunu değiştirirken veya uzun oyun maratonlarında daha rahat bir izleme deneyimi sunuyor.

Swift OLED

Etkileyici ölçekte oyun keyfi

G-SYNC uyumlu bu monitörler, en üstün oyun sistemini kurmak isteyen oyuncular için tasarlandı. 42 inç Swift OLED PG42UQ son derece etkileyici görüntüler sunuyor. Ancak bu boyut yeterli gelmezse bir de 48 inç boyutundaki PG48UQ seçeneği bulunuyor. Her iki monitör de 138 Hz (hız aşırtılmış) gibi olağanüstü bir yenileme hızıyla 4K (3840 x 2160) çözünürlüğe kadar görüntüler sunabiliyor. Ayrıca iki modelde de OLED panelleri uzun oyun maratonlarında bile verimli bir şekilde soğutmayı başaran özel soğutma bloğu bulunuyor. Bu soğutma bloğu cihazın iç sıcaklığını %8 düşürebiliyor. Bu da OLED performansının artmasını sağlıyor ve ayrıca görüntülerin ekranda iz bırakmasını önlüyor. Fan içermeyen bu sağlam soğutma sistemi sessiz bir şekilde çalıştığından oyunlarda kullanıcıların dikkatini asla dağıtmıyor.

Swift OLED

En gelişmiş OLED panelleri

ROG Swift OLED serisinde, enerji tüketimi açısından olağanüstü derecede verimli ve yüksek kontrast oranı sunan yeni nesil OLED teknolojisini kullanılıyor. Alt piksel dizilimi inanılmaz ayrıntılı görüntüler ve son derece net metinler oluşturarak görüntü deneyimini iyileştiriyor. PG24UQ ve PG48UQ, ortam ışığı kaynaklı yansımaları azaltarak ekranda dikkat dağıtıcı görüntüler oluşmasını önleyen özel bir yansıma önleyici mikro doku kaplamaya sahip ilk OLED oyuncu monitörleri. İsteğe bağlı sunulan tek tip parlaklık işlevi, oyun oynarken, film izlerken veya çalışırken parlaklık seviyelerinin tutarlı kalmasını sağlıyor.

İnanılmaz gerçekçi görüntüler

1.500.000:1 kontrast oranı, %98 DCI-P3 renk gamı ve Delta E<2 renk farkı gibi özelliklere sahip olan OLED panel en koyu siyah tonlarıyla fotoğraf gerçekliğinde renkler sunuyor. Her iki monitör de HDR10 ve gerçek 10 bit renk özelliği bulunuyor. 0,1 ms tepki süresine sahip olan monitörler neredeyse anında tepki verebiliyor.

PG42UQ ve PG48UQ’da bir adet DisplayPort 1.4, 48 Gbps bant genişliği sunan iki adet HDMI 2.1 ve iki adet HDMI 2.0 bağlantı noktası yer alıyor. Bunlara ek olarak ürünlerde bulunan USB bağlantı yuvası ve üst kısımdaki tripod yuvası da birçok farklı cihazla bağlantı olanağı veriyor.

Oyun deneyimini inanılmaz gerçekçi seslerle tamamlamak için, PG42UQ ve PG48UQ’da iki adet SOUND BY Harman Kardon 10 watt ön hoparlör ve bir adet de 15 watt woofer’a yer veriliyor.

Apple lisans bedeli olarak 600 milyon dolar ödeyecek!

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting